تاریخ انتشار :

اندونزی

برگزاری جشنواره «حجاب فست»

درحالی که به ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم، جشنواره «حجاب فست» ۲۰۱۸ قرار است امسال در شهرهای مختلف اندونزی از جمله جاوای غربی، باندونگ و جاکارتا برگزار شده و فعالیت های متنوعی داشته باشد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   به نقل از tempo، با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، جشنواره حجاب اسلامی در اندونزی با عنوان «حجاب فست» در شهرهای بزرگ این کشور از جمله جاوای غربی، باندونگ و جاکارتا در روزهای آغازین ماه می ۲۰۱۸ برگزار شوند.

جشنواره حجاب قرار است از روز چهارشنبه تا شنبه ، ۲ تا ۵ می ماه ۲۰۱۸ در شهر باندونگ و از ۳۰ می تا ۲ ژوئن برای نخستین بار در شهر جاکارتا برپا شود.

شینا کریسناواتی درباره جشنواره «حجاب فست» گفت: این جشنواره از زمانی که صنعت لباس اسلامی در جهان توسعه پیدا کرد و در طی سال ها تقویت شده و ما در ضمن قصد داریم پیشاپیش به استقبال ماه مبارک رمضان را نیز برویم.

وی در ادامه افزود: اندونزی کشوری با بیشترین جمعیت مسلمان در جهان می باشد و پتانسیل پیشرو بودن در صنعت لباس اسلامی در جهان را دارد.

شینا  همچنین ضمن اشاره به فعالیت های جشنواره گفت: در این جشنواره ها قرار است نمایشگاه های مختلف آشپزی، اجراهای زنده، سمینارها و جلسات سخنرانی و بازار فروش برگزار شوند.

گفتنی است نخستین جشنواره «حجاب فست» در اندونزی در سال ۲۰۱۲ در باندونگ آغاز به کار کرد. این جشنواره حجاب اسلامی در اندونزی ۱۱۷ غرفه در باندونگ و نزدیک به ۶۰ غرفه فروشگاهی در جاکارتا افتتاح خواهد کرد. بازدیدکنندگان برای شرکت در جشنواره، اجراهای زنده و جلسات سخنرانی و سمینارها بلیت تهیه می کنند.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار