تاریخ انتشار :

اسلام هراسی

اخراج کارآموز محجبه از مهدکودک

مهد‌کودک کاتولیک «سنت مارین» در هایدلبرگ کارآموز مسلمان را به دلیل پوشیدن روسری، اخراج کرد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   رایزنی فرهنگی ایران در آلمان به نقل از سایت راهی به سوی اسلام، اعلام کرد: اِکرام اوتالب ۱۶ ساله(Ikram Outtaleb) تنها می‌خواست برای مدت یک هفته در مهدکودک کاتولیک «سنت مارین» در هایدلبرگ کارآموزی کند اما به گزارش روزنامه راین نکار، مسئولان این مهد کودک، وی را از روز اول به خانه فرستادند؛ چرا که او حاضر نبود بدون حجاب کار کند.

اکرام دو ماه پیش برای این کار اقدام کرد، شخصا به مهد کودک رفت و گواهی کارآموزی خود را ارائه داد؛ این مسلمان کار خود را آغاز کرد اما در همان ابتدای کار، یکی از کارکنان از او خواست که روسری‌اش را بردارد و پس از آنکه اکرام به این خواسته توجه نکرد، او را به خانه فرستادند.

پیتر وگنر، سرپرست مطبوعاتی کلیسای کاتولیک هایدلبرگ در این باره به روزنامه راین نکار گفت:«این مسئله یک مشکل داخلی بود. مربی که با اکرام صحبت کرده است، مسئولیتی در مهد کودک ندارد.»

او تأکید می‌کند:« این مشکل همه را متأثر و ناراحت کرده است. این اشتباه یک فرصت برای ماست که متوجه شویم، نحوه ارتباط با کارآموزان مسلمان در مهدکودک کاتولیک چگونه باید باشد.» در همان روز، این دختر جوان در مهد کودک دیگری، فرصت کارآموزی پیدا کرد. اکرام در این باره گفت:«خوشحالم که به اصول خود پایبند مانده‌ام.»

معلمان؛ مجاز به پوشیدن

اخیرا یک معلم مسلمان با طرح شکایتی در دادگاه قانون اساسی فدرال نسبت به قانون منع شغلی برای معلمان مسلمان محجبه در ایالت «بادن وورتمبرگ» اعتراض کرده است. دادگاه در پاسخ به این شکایت اعلام کرده که ممنوعیت پوشیدن روسری برای تدریس، در قانون اساسی وجود ندارد.

این معلم مسلمان که مهاجری از ترکیه است، علیه مهدکودکی در ایالت بادن-وورتمبرگ شکایتی مطرح کرده است. او از سال ۲۰۰۳ در این مهدکودک به صورت نیمه‌وقت کار می‌کند. این معلم  پیش از این در یک مهدکودک دیگر نیز کارآموزی کرده است.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار