ایالت میشیگان
پروژه آشپزخانه غذای بینوایان که توسط مسلمانان اداره می شود

یک پروژه که از در آغاز از آشپزخانه غذای کوچکی در ایالت میشیگان آغاز به کار کرد هم اکنون در سطح ملی توسعه پیدا می کند و هدف آن کمک به افراد بی بضاعت در جامعه و آشناسازی مردم با اسلام واقعی اعلام شده است.

   به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)   به نقل از aboutislam، یک آشپزخانه کوچک غذا برای نیازمندان که توسط گروهی از مسلمانان در ایالت میشیگان آمریکا اداره می شد، قرار است به یک پروژه ملی در ایالات متحده تبدیل شود. اداره کنندگان این محل که مسلمانان می باشند هدف شان را به اجرا درآوردن فرامین الهی عنوان کرده اند.

عظما پوپال مدیر پروژه در این باره به خبرنگاران گفت: دلیل اصلی پروژه آشپزخانه غذای بینوایان که توسط مسلمانان اداره می شود ادامه کمک به نیازمندان و افراد بی بضاعتی است که در  اطراف ما زندگی می کنند.

وی افزود: این حرکت سبب ایجاد از خودگذشتگی ارزشمند و همچنین تقویت کار تیمی در میان اعضای جامعه شد. بسیاری از مردم از طریق فعالیت های ما متوجه شده اند که اسلام چیست و آنچه در رسانه های خبری درباره اسلام می شنوند دروغ است.

پوپال در ادامه گفت: دین صلح و اعمال خیریه نقش بزرگی در زندگی مسلمانان ایفاء می کنند. به علاوه یک ماه یک بار داوطلبان ما از خانه های سالمندان، بیمارستان ها و بیمارانی در همسایگی آن ها هستند بازدید می کنند. ما با این کارمان به آن ها نشان می دهیم که تنها نیستند.

گفتنی است پروژه آشپزخانه غذای بینوایان در سال 2003 توسط گروهی از دانشجویان مسلمان در موسسه  پلی تکنیک رنسلار آغاز به کار کرد. به گفته پاپل این پروژه تاکنون موفق به ایجاد رابطه میان سازمان های خیریه مسلمان و  غیرمسلمان متعددی شده است که شعار آن ها «ایجاد وحدت برای خدمت  به بشریت» می باشد.

این خیریه همچنین امیدوار است بتوانند از این طریق برای آشناسازی مردم درباره اسلام استفاده کند. سازمان مربوطه هر ماه 300 تا 500 غذا برای نیازمندان آماده می سازد.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما