تاریخ انتشار :

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

انتشار ترجمه ایتالیایی «حکمت‌نامه عیسی بن مریم»

کتاب «حکمت‌نامه عیسی بن مریم(علیها السلام)»، تألیف آیت‌الله محمد محمدی‌ری‌شهری، به همت رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا به زبان ایتالیایی ترجمه و منتشر شد.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ این اثر از برگردان عربی آن توسط خانم نسما محمد طاهر مصطفی الساکان (مصری‌الاصل)، استاد و محقق شرق‌شناسی دانشگاه پالرمو، به زبان ایتالیایی ترجمه شده و با مقدمه اکبر قولی، رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا در قالب طرح «تاپ» سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منتشر شده است.

انتشارات «ایل چرکیو» ترجمه ایتالیایی «حکمت‌نامه عیسی بن مریم» را در ۱۶۹ صفحه به همراه برخی متون آیات و احادیث به زبان عربی، در شمارگان ۵۰۰ نسخه و با قیمت ۲۰ یورو، روانه بازار نشر ایتالیایی‌زبان کرده است.

این کتاب بخشی از آموزه‌های حضرت عیسی (علیه السلام) است که از طریق منابع اسلامی شیعه و سنی، در بخش‌های «حکمت‌های عقلی و علمی»، «حکمت‌های عقیدتی»، «حکمت‌های عبادی»، «اخلاق و رفتار نیکو»، «اخلاق و رفتار زشت»، «مَثَل‌ها و حکمت‌ها» و «اندرزهای خداوند متعال به عیسی(علیه السلام)» تنظیم شده است.

پیش‌تر، این اثر به زبان‌های عربی و ارمنی برگردان و منتشر شده بود.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار