تاریخ انتشار :

ژاپن

برنامه جدید توکیو برای جذب گردشگران مسلمان

مقامات توکیو در جدیدترین برنامه گردشگری خود برای جذب مسلمانان، به برگزاری دوره های آموزشی برای مسئولان ژاپن و تجهیز هتل ها و رستوران ها و طراحی دفترچه راهنما برای مسلمانان اقدام می کند می کند.

  به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از الشرق الاوسط، توکیو اخیرا در آخرین برنامه گردشگری خود که مربوط به اولین همکاری اش در بازار سفرهای عربی ۲۰۱۸ میلادی در مرکز بین المللی همایش های دبی است، اعلام کرد: دوره های آموزشی را پنج بار در سال برای آگاهی سازی و فرهنگ سازی مسئولان درمورد نیازهای فرهنگی و دینی میهمانان مسلمان برگزار می کنند.

براساس این برنامه ها، هتل ها، مهمانداری ها، رستوران ها و سایر نهادهای تجاری با تمام اطلاعات مورد نظر تجهیز می شود و همچنین دفترچه راهنمای توکیو برای مسلمانان با اطلاعات جامع درباره مکان های غذاخوری، نمازخانه ها، بازارها و سایر امور طراحی شده است.

براساس گزارش شاخص جهانی شهرهای گردشگری «مسترکارت – کرسنت» در سال ۲۰۱۷ میلادی، ژاپن در دیدگاه مسلمان در رتبه ششم گردشگری قرار گرفته است، و این مسئله  به عشق عرب ها و به ویژه ساکنان حوزه خلیج فارس به سفر برمی گردد.

همچنین توکیو، بازار های سرگشاده و اماکن تفریحی و مد و مجموعه ای از رستوران های بین المللی را فراهم می کند، به طور مثال منطقه «گینزا» پاساژهای تجاری لوکس در برمی گیرد و منطقه «شین جوکو» تجربه متفاوتی را پس از تبدیل شدن به مرکز شهر جدید توکیو رقم می زند.

گفتنی است، اسلام در دهه ۱۹۲۰ در اثنای مهاجرت حدود ۱۰۰مسلمان ترک از روسیه به ژاپن در این کشور ظهور پیدا کرد.

در دهه ۱۹۳۰ تعداد مسلمانان در ژاپن به حدود یک هزار نفر که دارای اصل و ریشه های متفاوت بودند، رسید. موج دیگر مهاجرت که موجب افزایش بسیار زیاد جمعیت مسلمان در ژاپن شد به دهه ۱۹۸۰ برمی گردد که در آن بسیاری از مسلمانان پاکستان و بنگلادش به این کشور مهاجرت کردند. در حال حاضر مسلمانان حدود ۱۲۰ هزار نفر از جمعیت ۱۲۷ میلیونی ژاپن را تشکیل می دهند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار