ایسلند
سومین همایش ملی صلح بر مبنای اسلام در ریکیاویک ایسلند

پایتخت ایسلند میزبان سومین همایش ملی صلح بر مبنای اسلام برای شاخت جامعه مسلمانان بود.

 به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از «grapevine»،جامعه مسلمانان ایسلند،سومین همایش ملی صلح را در «ریکیاویک»، پایتخت این کشور برگزار کردند.

هدف از برگزاری این همایش بحث درباره صلح در زمانی است که اسلام هراسی و بیگانه هراسی در غرب کماکان در حال گسترش است.

این برنامه فرصتی برای شناخت جامعه مسلمانان در ایسلند و معرفی اسلام به غیر مسلمانان بود.

«منصور احمد ملک»،برگزار کننده این همایش و از رهبران اسلامی در ایسلند در این باره گفت:ما ادعا می کنیم که کشورهای پیشرفته ای هستیم اما عملکرد ما بر عکس این را ثابت می کند.

در این همایش ،ایسلندی ها و همچنین خارجی هایی که در ایسلند زندگی می کنند،حضور داشتند. نمایندگان جوامع مذهبی مختلف در ایسلند نیز به عنوان بخشی از این برنامه دعوت شده بودند که از آن جمله می توان به «دیوید تنسر»،اسقف کلیسای کاتولیک ایسلند، «مایکل لوین»،نماینده جامعه یهودیان در ایسلند،رئیس مرکز حقوق بشر ایسلند و همچنین امام ابراهیم نونان اشاره کرد.

سخنرانان در این نشست با پیام صلح و عدالت که اسلام و آموزه های اسلامی بر آن تاکید دارند،اهمیت عدالت،آموزش و احترام به حقوق بشر را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

«امام ابراهیم نونان» در این باره گفت:در حال حاضر ،اسلام هراسی در اروپا رواج بسیاری پیدا کرده است و مسئولیت ما در این شرایط این است که با همه ابعاد این مسئله آشنایی پیدا کنیم.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما