تاریخ انتشار :

انتشارات معراج

برنامه کاربردی با نام «داستان های اسلامی» برای کودکان

ناشر رسانه های اسلامی معراج، نخستین برنامه کاربردی با نام «داستان های اسلامی» را برای کودکان مسلمان ارائه و به بازار عرضه کرده است. این برنامه تعاملی پاسخی برای نگرانی های والدین مسلمان در رابطه با بازی های نامناسب فضای مجازی می باشد.

    به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)یک موسسه ناشر رسانه های اسلامی برای مسلمانان، یک برنامه کاربردی با نام «داستان های اسلامی» برای کودکان مسلمان طراحی و به بازار ارائه داده است.

به گفته انتشارات معراج، این برنامه تعاملی داستان های اسلامی برای کودکان و نوجوانان برای نخستین بار ارائه شده است و برای کودکان سنین ۴-۹ سال طراحی شده و بر روی دستگاه های اندروید و اپل قابل استفاده می باشد.

هدف اصلی ایجاد این نرم افزار کاربردی، توجه به نگرانی های والدین مسلمان در رابطه با بازی های غیراخلاقی و نامناسب در فضای مجازی و تولید نرم افزاری بوده که از نظر کیفیت و قابلیت های مختلف با این نرم افزارها رقابت داشته باشد.

ادیبه عطاوا تولید کننده نرم افزار داستان های اسلامی معراج در این باره گفت: ما یک کتابخانه تعاملی چندبعدی طراحی کرده ایم که کودکان مسلمان بتوانند در یک فضای بدون تبلیغ، امن و با کیفیت و مفرح، در حین یادگیری از دین و اعتقادات شان لذت ببرند.

وی افزود: یک نیاز رو به رشد برای تفریحات مفرح و باکیفیت در میان کودکان مسلمان به چشم می خورد. در عین حال والدین مسلمان که تاثیرات منفی، اعتیاد آور و سکولار بازی های اینترنتی را تجربه کرده اند و دوست ندارند به کودکان شان اجازه استفاده از این ابزار را بدهند. ما خودمان فرزند داریم و این چالش ها را درک می کنیم.

در این نرم افزار کتاب های مهیج، داستان های قرآنی، صحبت به زبان عربی، آشنایی با الفبای عربی، بازی های آموزشی و فعالیت هایی برای تشویق کودکان به یادگیری اسامی خداوند، وضو گرفتن و روزه گرفتن دیده می شود.

طراحی این نرم افزار یک سال به طول انجامیده و اکنون به بازار عرضه شده است.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار