گورتخ سنیق بهاتی
جوان هندی مقیم کانادا در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

حجاب و نوع نگاه اسلام به زن نیز از دیگر دلایل گرایش من به دین اسلام بود؛ اینکه در این دین نگاه ابزاری به زن وجود ندارد و با وجود حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی، کرامت و شان انسانی آن­ها محفوظ می‌ماند برایم بسیار جالب بود.

به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  به نقل از آستان نیوز، «گورتخ سنیق بهاتی» جوان ۲۹ ساله هندی که دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تورنتو کانادا است، با حضور در دفتر مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی ضمن ادای شهادتین مسلمان شد و مذهب تشیع را برای خود برگزید.

وی که پس از مسلمان شدن نام امیرعلی را برای خود انتخاب کرد، با بیان انگیزه خود از مسلمان شدن، اظهار کرد: بزرگترین عامل جذب من به دین مبین اسلام، قرآن کریم و آموزه‌های این کتاب شریف است و آشنایی با این کتاب آسمانی جذاب‌ترین و شگفت انگیزترین بخش زندگی من است.

بهاتی با بیان اینکه با تلاوت آیات قرآن احساس آرامش و آسودگی فکری در درونم ایجاد می‌شود، افزود: وقتی قرآن را به همراه ترجمه آن می‌خوانم به شدت مجذوب آن می‌شوم و با اندیشه و تفکر بر روی آیات آن را راهنمای درستی برای زندگی خود می‌دانم.

وی بیان کرد: حجاب و نوع نگاه اسلام به زن نیز از دیگر دلایل گرایش من به دین اسلام بود؛ اینکه در این دین نگاه ابزاری به زن وجود ندارد و با وجود حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی، کرامت و شان انسانی آن­ها محفوظ می‌ماند برایم بسیار جالب بود.

این جوان تازه مسلمان ضمن ابراز خرسندی از حضور در بارگاه منور رضوی بیان کرد: معماری زیبا و فضای روح انگیزی در این مکان مقدس وجود دارد که هر بیننده‌ای را مجذوب می‌کند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم علاوه بر گواهی تشرف به اسلام هدایایی از جمله یک جلد کلام الله مجید، کتاب سرگذشت مشرف شدگان به اسلام، چگونه نماز بخوانیم و معرفی امام رضا(ع) به زبان انگلیسی به این تازه مسلمان اهدا شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: