اعظم بروجردی، همسر حسن فتحی (کارگردان "شهرزاد")
تئاتر می تواند فرهنگ حجاب را درونی کند

«با بد حجابی برخورد می کنیم، اما در سینما و جشن های فرهنگی، خانم ها با هر شکل و پوشش نامناسبی ظاهر می شوند و بعضا با همین ظاهر جایزه هم دریافت می کنند. در این میان باید سیاست ها یکی شود تا حجاب تبیین شود.»

   به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  امیرحسین فرزند حسن فتحی کارگردان «شهرزاد» که در ساخته های پیشین پدرش و از جمله «کیفر» ایفای نقش داشت یکی از بازیگران اصلی فصل سوم «شهرزاد» است و در حد توان کوشیده از پس ایفای نقش برآید.

اعظم بروجردی مادر امیرحسین که از فعالان حیطه تئاتر است اما بازی فرزندش در فیلم اکران نشده «آخرین بار کی سحرو دیدی؟»فرزاد موتمن را خیلی بیشتر از ایفای نقشش در «شهرزاد» دوست داشته است.

بروجردی درخصوص حضور فرزندش امیرحسین در حیطه بازیگری به «میزان» گفت: سلبریتی شدن یک جلوه گری است و به نظر من جایگاه یک بازیگر والاتر از آن است که تنها برای سلبریتی شدن تلاش کند. بسیاری از بازیگران جوان می خواهند با بازیگری به سمت سلبریتی شدن بروند. ما به عنوان مخاطب، تماشاگر و یا خانواده باید مراقب باشیم که این جوانان به چه راهی می روند.  آنها در ابتدای راه هستند و قطعاً معروفیت را دوست دارند اما ما نباید برای آنها توهم سلبریتی شدن ایجاد کنیم. ما در آستان الهی حاضر هستیم و باید بدانیم انسان بودن و انسانیت جایگاه بسیار والاتری از سلبریتی و معروف شدن به هر قیمتی دارد. تمام نکاتی که در خصوص سلبریتی شدن زدم را ابتدا به فرزندم امیرحسین فتحی می گویم. من هر بار که پسرم صحبت می کنم او را از سلبریتی شدن پرهیز می دهم. به او می گویم که مغرور به این نشو که دورت آدمهای زیادی جمع می شوند بلکه بدان زندگی در این جهان آمادگی برای جهان دیگری است.

وی در همین راستا ادامه داد: به امیرحسین می گویم که اگر خداوند چهره زیبایی به تو اعطا کرده خودت کاری کن که در آن دنیا هم چهره زیبایی داشته باشی. وی همیشه می گوید مادر برایم دعا کن که در این کار موفق شوم و من می گویم که همیشه دعا می کنم که آدم باشی و با انسانیت زندگی کنی زیرا این موفقیت ها و شهرت های امروزه موقتی است. البته گاهی به وی بر می‌خورد، اما امیدوارم یک روزی تجربه زندگی باعث شود این حرف ها را باور کند و بداند این نصیحت ها صرفاً حرف های مادرانه نیست و حقیقت مسیر است.

همسر حسن فتحی درباره کمک های خود برای بازیگری فرزندش در سریال «شهرزاد» بیان کرد: بسیاری مواقع برای بازی در نقش‌ها به امیرحسین مشورت هایی را می دهم و او قبول می کند. برخی اوقات هم خودش برای بازی پیش من رجوع می کند و من هرچه در توانم هست به او می گویم. البته برخی مواقع هم از دستش در رفته و حرفهای مرا فراموش می کند یا جذب مادیات آن پروژه می شود اما در اکثر مواقع در خصوص بازی هایش با من مشورت می کند. من ابداً با پسرم امیرحسین فتحی تعارف ندارم و الکی از او تعریف نمی کنم زیرا پشت همه حرفهایم عاقبت بخیری فرزندم است چراکه معروف شدن و سلبریتی شدن تنها اتفاقات بازی های زندگی است.

وی درخصوص بازیگر شدن پسرش اضافه کرد: من خوشحالم که امیرحسین بازیگری را انتخاب کرده زیرا انتخاب خودش است اما دوست دارم در این راه همه چیز را فدای بازیگری نکند. امیرحسین بازیگر بسیار خوبی است و بازی‌اش در «شهرزاد» را دوست دارم اما بازی‌اش در فیلم «آخرین بار کی سحر رو دیدی؟» را بسیار بیشتر دوست داشتم و به من چسبید در حدی که به سرعت تماس گرفتم و به او بابت هنرش تبریک گفتم.

بروجردی زندگی در یک خانواده هنری را سخت دانست و خاطرنشان کرد: زندگی در خانواده هنری سخت است زیرا این خانواده خیلی کم همدیگر را می بینند چون همه سر کار هستند و همین عاملی می شود که رابطه ها کمرنگ شود. اتفاق دیگر اینکه زندگی در خانواده ای هنری کمی شخصی بودن زندگی را از ما می گیرد و این اتفاق بسیاری مواقع ناراحت کننده است زیرا ما هم زندگی شخصی داریم که می خواهیم محفوظ بماند.

بخش از نظرات اعظم بروجردی همسر حسن فتحی کارگردان سریال شهرزاد را می‌خوانیم:

«متاسفانه شاهد هستیم برخی گروه‌های تئاتری پس از کسب موفقیت و معرفی شدن در سطح کشوری به تهران مهاجرت می‌کنند، این اتفاق نامبارکی برای تئاتر کشور است.» فارس

«ما در نمایش‌های عاشورایی باید چیزی را به مردم نشان دهیم که تا به حال ندیده باشند و به نوعی به عمق کار توجه داشته باشیم» نسیم

«سینما مثل ضبط صوتی است که یک بار در آن حرف زدی؛ ولی در تئاتر زندگی جریان دارد. شاید انسان که موجودی است خلاّق دوست دارد دم به دم زندگی کردن را ببیند.»/ پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه

«مخاطبان نمایش‌های بچه‌های مسجد، مخاطبان خاص و اهل تئاتر نیستند؛ مخاطبان این گونه از نمایش‌ها افراد عامی‌ای هستند که باید به نظر و سلایق‌شان توجه شود. در مسجد هر شخصی با هر سطح سوادی مراجعت می‌کند و این نکته‌ی مهمی است.»/ باشگاه خبرنگاران جوان

«تئاتر می تواند فرهنگ حجاب را درونی کند»/ رسالت

«با بد حجابی برخورد می کنیم، اما در سینما و جشن های فرهنگی، خانم ها با هر شکل و پوشش نامناسبی ظاهر می شوند و بعضا با همین ظاهر جایزه هم دریافت می کنند. در این میان باید سیاست ها یکی شود تا حجاب تبیین شود.»/ رسالت

منبع: کافه سینما

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما