تاریخ انتشار :

مرکز تخصصی کتاب شیعه

مجموعه «رساله مصور کودکان»

این مجموعه به صورت مجزا، یک جلد برای پسران و یک جلد برای دختران در قطع جیبی به چاپ رسیده است

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  مجموعه «رساله مصور کودکان» گامی است در راه تحوّل آموزش دین با هدف آسان سازی یادگیری و عمل به احکام که به شیوه ای نو، همراه با تصاویر آموزشی و کمک آموزشی، جداول و نمودارهای کاربردی با زبانی شیوا و روان به بیان احکام مورد نیاز کودکان و نوجوانان پرداخته است.

روش‌های مؤثر در جذب فرزندان به نماز:

۱٫ الگو

از جمله روش‌های مطرح و اثرگذار در روانشناسی رشد، روش الگوپذیری است، اگر پدر، مادر و مربیان، خود به دستورهای دینی عمل کنند، فرزند نیز تقلید کرده و عمل خواهد کرد.

۲٫ فضاسازی معنوی
فرزندی که در خانواده‌ای لبریز از یاد و محبّت خدا به دنیا می‌آید، راحت‌تر و آسان‌تر دستورهای اسلام را انجام می‌دهد، چراکه از همان آغاز تولّد در گوشش اذان و اقامه می‌گویند و نهاد او با دستورات الهی آشنا می‌شود.

۳٫ آموزش احکام به کودک
همان‌گونه که پدر و مادر در تأمین نیازهای مادی فرزند مسؤولیت دارند، در قبال نیازهای معنوی او نیز موظفند.

 

۴٫ حضور در مسجد
حضور در مسجد از عوامل مؤثر در تربیت است با حضور در مسجد فرزند ما بارها با صحنه‌ی اقامه‌ی نماز و آماده شدن برای آن مواجه می‌شود، به خصوص یافتن دوستان هم سن و سالِ مسجدی باعث تقویت روحیه‌ی نمازگزاریِ وی می‌شود.

۵٫ تشویق
اگر نمازِ فرزند همراه با پاداش باشد، تداوم و تقویت آن بیشتر است.

۶٫ جشن تکلیف
جشن تکلیف می‏تواند خاطرۀ خوشایندی از نماز در ذهن فرزند ایجاد کند.

 

روشن است که آسایش، آرامش و سعادت حقیقی هر انسان در سایه‌ی پیروی از راه و رسمی است که خدای متعال به وسیله‌ی پیامبر اسلام(ص) برای انسان‌ها ترسیم کرده و پیشوایان معصوم(ع) و علمای بزرگ در طول سالیانی دراز با زحمت فراوان آن را حفظ کرده و به دست ما رسانده‌اند.

آن چه پیش روی شماست آشنایی مختصری با بخشی از احکام نورانی دین مقدّس اسلام است که از کتاب «رساله‌ی مصوّر» تهیه و سعی شده با بیانی ساده و متناسب با سن دانش‌آموزان دوره ابتدایی نگاشته شود، امّا بی‌نیاز از یاری والدین محترم در آموزش و تفهیم به فرزندان نمی‌باشد.

این مجموعه مطابق با استانداردهای آموزشی است که در کلاس‌های مقطع ابتدایی، معلمان می‌توانند به خوبی آن را تدریس کنند.

احکام موجود در این مجموعه با در نظر گرفتن سن دانش‌آموزانِ ابتدایی و با بیانی ساده ارائه شده است تا بتوانند به آسانی احکام را دریافت کنند.

 

موضوعات این کتاب: وضو، نماز و مسجد.

مطابق با فتاوای مشترک مراجع تقلید

منبع:http://ketabshia.ir

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار