تاریخ انتشار :

'گفتگوی سایت رهیافته با فرزند شهید صیاد شیرازی

مثل یک روحانی بود ولی در لباس یک نظامی

در زمان استادی در دانشگاه افسری امام علی در زمینه منش فرماندهی و موضوعات گوناگون مرتبط با جنگ و دفاع مقدس با بهره گیری از آیات و روایات اهل بیت عصمت و طهارت به نحو احسن تبلیغات اسلامی انجام می دادند

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) در سالگرد شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی که از ارتشیان بسیار مقید و مذهبی بود با فرزند ایشان دکتر مهدی صیاد شیرازی که اکنون پژوهشگر امنیت ملی است. گفتگوی کوتاهی داشتیم. صیاد شیرازی در خارج از ایران و داخل همانند شهید بابایی از مبلغین راستین اسلام محسوب میشدند به شکلی که مشهور است آیت الله بهاء الدینی به طلبه ها میگفتند اگر خیر دنیا و آخرت میخواهید صیاد شیرازی شوید.

رهیافتگان: شهید صیاد شیرازی نمونه کامل یک مبلغ اسلامی در یک شغل غیر مذهبی هستند. در مورد فعالیتهای تبلیغی ایشون خاطره ای که جایی نقل نشده باشد دارید؟

در خاطره های ایشان نمونه های زیادی از فعالیتهای تبلیغی ایشان می توانیم مشاهده و یاد کنیم. ایشان در مدت زمانی که جهت گذراندن دوره های مهم و ویژه نظامی به آمریکا سفر کردند علاوه بر نشان دادن و به اثبات رساندن شایستگی های نظامی خود بصورت علمی، زبانی و عملی دین اسلام و تشیع را با بهره مندی از آیات و روایات به زبان امریکایی تبلیغ می کردند و موجب جذب و تاثیر در مرکز آموزشی و نظامی در امریکا می شدند.
همچنین در ایران در قبل از انقلاب و در بعد از انقلاب نمونه های علمی، زبانی و عملی تبلیغی از ایشان می‌توان مشاهده نمود. ایشان مدرس زبان انگلیسی در قبل از انقلاب بودند بسیاری از کتب اعتقادی و تبلیغی اسلامی شیعه را ایشان به زبان انگلیسی درمیان قشر علاقه مند ومشتاق دنبال می کردند، در زمان استادی در دانشگاه افسری امام علی در زمینه منش فرماندهی و موضوعات گوناگون مرتبط با جنگ و دفاع مقدس با بهره گیری از آیات و روایات اهل بیت عصمت و طهارت به نحو احسن تبلیغات اسلامی انجام می دادند و مثل یک روحانی در لباس نظامی به معنای واقعی کلمه فعالیت های ارزشمند تبلیغی را پیگیری می کردند و مایه نورانیت و هدایت جوانان و نسل جوان می شدند.

در زمینه خود سازی ایشان چه کارهایی انجام دادند؟

در زمینه خودسازی و تبلیغ عملی بارها خدمت علمای اخلاق چون آیت الله بهاالدینی و آیت الله مجتبی تهرانی می رسیدند و می رفتند همه آنها رو عمل می کردند.

بعد از انقلاب هم کار تبلیغی در عرصه بین المللی می کردند؟

در ارتباط با مسلمانان کشورهای اسلامی چون پاکستان، لبنان، شاهد تبلیغاتشان به صورتهای که امکان براشون بوده دیده می شود.

تشکر میکنم از زمانی که در اختیار ما قرار دادید. 

از شما و همه عزیزانی که در جهت تبلیغ و اشاعه دین اسلام و تشیع و ارزش‌های والای اسلامی فعالیت می کنند تشکر و قدردانی می کنم.
همچنین یاد می کنیم از شهید ادواردو آنیلی که در شرایط دشوار در اروپا و ایتالیا مجاهدت و حرکت‌های موثر در جهت اهداف الهی و اسلامی بر می داشت و دراین راه پر بهجت به درجه رفیع شهادت نائل گردید. انشالله روح ایشان و همه شهدای اسلام با اولیائشان محمد و آل محمد محشور گردد و دعای خیرشان شامل حال همه ما قرار بگیرد.
والسلام علی عبادلله الصاحین
مهدی صیادشیرازی

۲۳/ ۱ / ۹۷

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار