تاریخ انتشار :

پروفسور هارتموت ببزین

استاد اسلام‌شناسی دانشگاه «ارلانگن-نورنبرگ»

«هارتموت ببزین» استاد اسلام‌شناسی دانشگاه «ارلانگن-نورنبرگ» آلمان ترجمه قرآن فریدیش روکرت را جمع‌آوری و در سال ۱۹۹۵ میلادی منتشر کرد.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از کانال تلگرام مطالعات اسلام و اروپا(آلمان)؛ پروفسور هارتموت ببزین(Hartmut Bobzin) استاد اسلام‌شناسی دانشگاه «ارلانگن-نورنبرگ» یکی از فعال‌ترین اسلام‌شناسان معاصر آلمان به حساب می‌آید.

وی کتاب‌های مختلفی درباره اسلام نگاشته است و ترجمه قرآن توسط روکرت را جمع‌آوری و کامل‌ترین نسخه را در سال ۱۹۹۵ منتشر کرد. ۱۰ سال پس از آن نیز ترجمه خود را از قرآن منتشر کرد.

کتاب «محمد» نیز یکی از کتاب‌هایی است که وی برای دانشجویان و علاقه مندان به رشته اسلام‌شناسی نگاشته است. این اثر برای آشنایی ابتدایی با پیامبر اسلام و دیدگاه‌ها نسبت به او منبعی مناسب به شمار می‌آید.

در این کتاب در شش فصل به مسائل کلی در مورد پیامبر و زندگی او پرداخته شده است.

ببزین در فصل اول این کتاب با عنوان «از پیامبر دروغین تا قهرمان، تصویرهای محمد در مغرب زمین» به تصاویر ارائه‌شده از پیامبر در جهان غرب از قرن هفتم تا ۱۹ پرداخته است.

این فصل را ابتدا با معرفی افکار و کتاب یوحنای دمشقی(روحانی مسیحی و آخرین رئیس آکادمی آتن در سده پنجم میلادی) که تأثیر به سزایی در شکل‌گیری یک تصویر منفی نسبت به اسلام و شخص پیامبر میان مسیحیان داشته است، آغاز می‌کند. اما در بخشی دیگر به افرادی که نسبت به پیامبر نگاه معتدل‌تر و مثبتی داشته‌اند نیز می‌پردازد.

در فصل دوم به آنچه که از پیامبر در قالب احادیث و سنت باقی مانده است، می‌پردازد و فصل بعدی را به منابع در مورد شناخت پیامبر و زندگانی او اختصاص داده است.

اما فصل چهارم در باره شرایط جغرافیایی و اوضاع اجتماعی شبه جزیره عربستان قبل و بعد از بعثت پیامبر است.

در دو بخش پایانی کتاب نیز به موضوعات اصلی حول محور زندگی پیامبر از دیدگاه مسلمانان و پژوهش‌ها درمورد شخصیت پیامبر در گذشته و امروز پرداخته شده است.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار