تاریخ انتشار :

ایالت نیوجرسی آمریکا

مراسم بزرگداشت «تاریخ سیاه پوستان» در مسجد علی، شهر سامرست

مراسم یادبود ماه «تاریخ سیاه پوستان» در مسجد علی متعلق به شیعیان با حضور شخصیت های اسلامی و سیاسی از جمعه شهردار شهر سامرست نیوجرسی برگزار شد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)   به نقل از tapinto، مراسم بزرگداشت «تاریخ سیاه پوستان» در مسجد علی، مرکز اسلامی شیعیان در شهر سامرست واقع در ایالت نیوجرسی آمریکا برگزار شد.

فیل کارمر شهردار این شهر آمریکایی از اعضای «مسجد علی» برای راه اندازی این نشست و مشارکت در فعالیت های اجتماعی فرهنگی قدردانی کرد.

عبدالعلیم مبارک روو، محقق و روزنامه نگار اجتماعی از سخنرانان میهمان این نشست، درباره نخستین مسلمانان سیاه پوست در آمریکا و تاثیر برده داری در جامعه سیاه پوستان در ایالات متحده صحبت کرد.

دکتر الکس خرازی نیز در این گردهمایی برای شرکت کنندگان به سخنرانی پرداخته و از آن ها پرسید تصور کنند اگر مسلمانان برده که برای نخستین بار به آمریکا آورده شدند اجازه داشتند آزادانه دین شان را انتخاب کنند، اکنون آمریکا چه ساختاری داشت.

در پایان این نشست حجت الاسلام سید رضوان رضوی با دعا و نیایش سخنرانی ها را به اتمام رسانده و گفت: ماه فوریه، ماه بزرگداشت «تاریخ سیاه پوستان» در آمریکا، فرصتی فوق العاده برای یادگیری و آگاهی از سختی ها، دشواری ها و دستاوردهای جامعه آفریقایی آمریکایی می باشد.

حجت الاسلام رضوی افزود:  همچنین فرصتی برای آگاهی از خلاقیت و مشارکت آنها در تمدن بشری و همچنین اهمیت تلاش، عزم و مبارزه با تعصبات و نژادپرستی می باشد.

مسجد علی

مسجد علی، یک موسسه اسلامی خیریه و سازمان عام المنفعه است که اعضای آن به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند. اهداف این سازمان در راستای کمک به تمامی مسلمانان به ویژه شیعیان جعفری برای تبدیل شدن به انسان های بهتری در راه اهل بیت (ص) و شهروندان خوبی برای کشورشان اعلام شده است.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار