تاریخ انتشار :

مصاحبه با « اَمَل حجازی» خواننده و مانکن لبنانی

از قرآن مفهوم حجاب را دریافتم

به تازگی اَمَل، در روش زندگی خود تغییر رویّه داده و حجاب اسلامی را استفاده می کند. استفاده او از حجاب بهانه ای شد تا مصاحبه ای در این زمینه با او انجام دهم. لازم به تذکّر است این مصاحبه فقط بازتاب نظرات شخصی اَمَل، بدون کم و کاست است و در برخی موارد ممکن است موافق با برخی نظرات و عقاید نباشد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )،اَمَل حجازی، معروف به «شهبانوی عاشقانه ها »خواننده و مانکن لبنانی، متولّد ۱۹۷۷ میلادی ،سلبریتی و شخصیّت شناخته شده ای در جهان عرب است که کنسرت های فراوانی در موسیقی پاپ عربی در سطح جهان برگزار نموده و با شبکه  تلویزیونی«روتانا» نیز همکاری داشته است.به تازگی اَمَل، در روش زندگی خود تغییر رویّه داده و حجاب اسلامی را استفاده می کند.استفاده او از حجاب بهانه ای شد تا مصاحبه ای در این زمینه با او انجام دهم. لازم به تذکّر است این مصاحبه فقط بازتاب نظرات شخصی اَمَل، بدون کم و کاست است و در برخی موارد ممکن است موافق با برخی نظرات و عقاید نباشد.

شما دقیقا در چه تاریخی «حجاب» را استفاده کردید؟

در شب عرفه سال ۲۰۱۷ میلادی

چه عاملی به طور دقیق باعث شد تا شما به حجاب روی بیاورید؟قرآن ؟حدیث؟ سخنرانی عالم دین؟شخصیت خاص؟ و …؟

به عقیده من به طور قطع حجاب در اسلام واجب است.من قطعا از قرآن تبعیّت می کنم. از قرآن احساس کردم و در سوره نور تفسیر کردم که حجاب واجب است. بر عکس کسانی که بسیار گفته اند، حجاب واجب و فریضه نیست که این نظرات نادرست است.

آیا حجاب برای زن مسلمان فقط پوشاندن مو است؟ یا معنایی وسیع تر دارد مانند: پوشاندن بدن و همین طور عدم آرایش صورت؟ شما حجابتان را چگونه عملی کنید؟

حجاب فقط پوشاندن مو نیست بلکه زن باید از درون حجاب داشته باشد قبل از ظاهر. یعنی ممکن است یکی موهایش را بپوشاند ولی روحیّه اش،روحیّه زن محجّبه نباشد. اینجا دیگر حجاب لزومی ندارد. زن باید مُحتشم و محترم  از درون باشد. و امّا در مورد آرایش ممکن است که من یک چیز خیلی کمی استفاده کنم ولی مثل قبل آرایش نمی کنم.

احساستان فرق «اَمَل بی حجاب» را با «اَمَل محجّبه» چه چیزی بیان می کند؟

قطعا اَمَل محجّبه را بیشتر دوست دارم، افتخار می کنم. خدا را شکر می کنم برای نعمت اسلام و هدایت. قطعا اَمَل محجّبه را بیشتر از اَمَل غیر محجّبه دوست دارم.

با توجّه به این که در جهان عرب شخصیّت شناخته شده ای هستید اقدام شما چه تاثیر مثبتی بر دیگران گذاشت آیا مثالی در این زمینه دارید؟

قطعا به شکر خدا، خیلی ها که من را دوست دارند تحت تاثیر حجاب من قرار می گیرند. من به عنوان شخصیّتی معروف روی دخترها تاثیر می گذارم.من دوست دارم عکس های محجّبه ام و قصّه حجابم را در اینترنت برای مردم به اشتراک بگذارم که این ممکن است ان شاء الله به اذن خدا تاثیر مثبت روی مردم داشته باشد.

به نظر شما آیا با انتخاب حجاب  اسلامی چیزی هست که از دست داده باشید؟

هیچ چیز را از دست ندادم بر عکس چیزی هم به دست آورده ام. الحمدلله نزدیکی ام به خدا، خدایا من را از زُمره کسانی که دوست داری قرار بده! ممکن است انسان چیزی به دست بیاورد ولی خدا و رضایت او را از دست بدهد اگر همه عالَم را هم داشته باشد، این زیانکاری و خُسران است بلکه خُسران عظیم است. اگر خدا را به دست بیاوری بزرگترین چیزی است که هم در دنیا و هم در آخرت به دست آورده ای! الحمدلله!

آیا بنا دارید با حجاب به خوانندگی ادامه دهید یا قصد دارید برای همیشه آن را کنار بگذارید؟اگر قصد ادامه دارید فکر نمی کنید که این یک تضاد است؟

من به طور موکّد ترانه های دینی و سرودهای وطنی می خوانم و ترانه های قبلی نیز از نظر من رد شده اند. ترانه های دینی، میهنی، انسانی و هدف دار فقط مورد تایید هستند. من ضدّ آن مقوله هستم که صدای زن گناه است. در قرآن نوشته نشده است صدای زن گناه نیست اگر بتواند این صدا را برای آهنگ هایی استفاده کند که احساس مردم را به طرف خدا  و دین نزدیک تر و احساسشان را نسبت به  کلام خداوند با صداقت و کامل تر نماید.به نظر من زن می تواند آهنگ های دینی و سرود های دینی بخواند.

لطفا در پایان اگر صحبت خاصّی دارید برای مخاطبان فارسی زبان بفرمایید؟

دلم می خواهد  به هر دختری که شک دارد، این را بگویم که زیباترین چیز در دنیا این است که زن حجاب و پوشش داشته باشد و خدا را با این عمل خشنود می کند. این کار باعث می شود که خیلی چیزها را در زندگی انجام ندهد و از آن ها امتناع کند که خداوند آفریننده را راضی نگه می دارد. ربّ العالمین سبحانه و تعالی! من تشویق می کنم کسانی را که ظاهر زیبایی دارند و لباس آراسته و زیبا می پوشند ولی با حجاب هستند.

ممنون از وقتی که در اختیار قرار دادید . من از ذُریّه پیامبر(ص) هستم برای شما برای استقامت در این راه در نمازهایم دعا می کنم ، خدا به شما توفیق دهد!

ان شاء الله خداوند  همه ما و همه عالم  را به راه راست و صراط مستقیم هدایت کند آمین!

 

مصاحبه: سیّد مرتضی میرسراجی
دانشجوی دکتری الهیات و معارف اسلامی ـ علوم قرآن و حدیث

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار