تاریخ انتشار :

با مطالعه کتاب قیام امام حسین

تشرف بانوی آلمانی به اسلام

یک بانوی تحصیلکرده آلمانی که پس از مطالعه کتابی درباره سیدالشهداء(ع)، شیفته اسلام شده بود، امروز با حضور در محضر مؤلف کتاب که از مراجع تقلید است، به دین اسلام گروید.

305223_162

به گزارش رهیافتگان :یک بانوی تحصیلکرده آلمانی که پس از مطالعه کتابی درباره سیدالشهداء(علیه السلام)، شیفته اسلام شده بود، امروز با حضور در محضر مؤلف کتاب که از مراجع تقلید است، به دین اسلام گروید.
این بانوی آلمانی ابتدا توضیحاتی درباره مطالعاتش در حوزه دین اسلام سخن گفت و سپس آیت الله سید محمدصادق روحانی، کلیاتی در مورد اسلام این دین برتر و خاتم برای این بانو ارائه داد و او را به وظیفه خطیری که بعنوان یک زن محقق اگاه ساخت. او سپس شهادتین را بر زبان جاری ساخت و به دین اسلام پیوست.

 

او نام زیبای حسنی (Hosna) را برای خود برگزید و معتقد بود جوانان زیادی تمایل به آشنایی با دین اسلام دارند.

این بانوی تازه مسلمان یکی از دلایل تمایل به اسلام را مطالعه کتاب قیام امام حسین(علیه السلام) نوشته آیت الله روحانی که به انگلیسی ترجمه شده است، اعلام کرد.

سپس آیت الله روحانی یک جلد قرآن با ترجمه انگلیسی را به وی اهدا کردو به او سفارش کرد که در مورد اصول دین و بعد فروع دین، تحقیقاتش را ادامه دهند و چنانچه به سؤالات و شبهاتی برخوردند از طریق علمای صاحب صلاحیت پیگیر پاسخ باشند تا با دلایل قرآنی ـ روایی و البته عقلانی و استدلالی به آنها پاسخ دهند.
منبع: مشرق

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار