تاریخ انتشار :

با نزدیك شدن به آغاز ماه مبارك رمضان، تازه مسلمانان از كشورهای مختلف

تازه مسلمانان به استقبال ماه رمضان می‌روند

روزه داری را آموزشی برای صبر، کنترل نفس و بالابردن معنویت دانسته و نماز خواندن و قرائت قرآن کریم را عمل صالحی در جهت تقرب به خداوند متعال عنوان می‌کند.

 

با نزدیک شدن به آغاز ماه مبارک رمضان، تازه مسلمانان از کشورهای مختلف، اشتیاق وصف ناپذیری برای وارد شدن به این ماه و تجربه یک زندگی جدید همراه با روزه‌داری از خود نشان می‌دهند.

به گزارش رهیافتگان: “مارکوس” فیلیپینی که به تازگی به دین اسلام گرویده است، می ‌گوید‌:‌ من در گذشته ماه رمضان و مفهوم روزه داری در اسلام را مورد تمسخر قرار می‌دادم و روزه را موجب شکنجه بدن انسان می‌دانستم.

وی می‌افزاید: من در طی ۹ سالی که در کشور امارات زندگی می‌کردم، از ماه رمضان نفرت داشتم و روزه را شکنجه‌ای غیرقابل توجیه و غیر منطقی تلقی می‌کردم.

مارکوس که پس از گرویدن به اسلام، نام “احمد مؤمن” را برای خود برگزیده است ادامه می‌دهد:پس از بحث‌های طولانی با هم ‌اتاقی‌هایم ، دیدگاه من نسبت به مسلمانان و روزه تغییر یافت و خداوند مرا به دین اسلام هدایت کرد. من اکنون می‌دانم که روزه یک کار بسیار عاقلانه است که یک بار در سال انجام می‌شود و برای سلامتی بدن بسیار مفید است.

وی ادامه می‌دهد: علاوه بر فواید جسمی، روزه دارای فواید معنوی نیز می‌باشد و مسلمانان را به خداوند نزدیکتر می‌کند. من پیش از این هرگز چنین آرامشی را تجربه نکرده بودم.

“آمنه”‌ تازه مسلمان دیگری که در اردن زندگی می‌کند نیز در انتظار آغاز ماه مبارک رمضان است.

وی که اهل آفریقای جنوبی است، در مورد روزه می‌گوید: روزه یک راه خوب برای بالا بردن آرامش روحی و روانی است. در ماه رمضان، مسلمانان از خوردن و نوشیدن و سیگار کشیدن در فاصله میان اذان صبح تا غروب آفتاب امساک می‌کنند و روح خود را به خدا نزدیکتر می‌کنند.

آمنه که در گذشته به نام کارولین مشهور بود، روزه داری را آموزشی برای صبر، کنترل نفس و بالابردن معنویت دانسته و نماز خواندن و قرائت قرآن کریم را عمل صالحی در جهت تقرب به خداوند متعال عنوان می‌کند.

 

منبع: تقریب

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار