تاریخ انتشار :

هدف از آن نزديک ساختن مسلمانان شهر به يکديگر و دعوت از غيرمسلمانان

گردهمایی تازه‎مسلمانان در مرکز اسلامی اتریش

برگزارکنندگان این مراسم که از غیرمسلمانان نیز برای بازدید از مرکز اسلامی شهر وین دعوت کرده اند، امیدوارند که با چنین برنامه هایی بتوانند تصورات نادرست مردم اتریش در مورد اسلام را تصحیح کنند.

download (5)

 

 

به گزارش رهیافتگان: مرکز اسلامی وین، پایتخت اتریش میزبان سخنرانان برجسته مسلمان و جمع زیادی از تازه مسلمانان بود که به دعوت این مرکز اسلامی و در نخستین گردهمایی تازه مسلمانان اتریشی دور یکدیگر جمع شده بودند.

هاشم محروق، رییس مرکز اسلامی شهر وین در این ارتباط می گوید: درهای مرکز ما به روی همه باز است. هر روزه عده زیادی غیرمسلمان نیز برای بازدید از مرکز اسلامی ما به این مکان مراجعه می کنند.

وی افزود: گاهی اوقات بازدیدکنندگان دانشجویان دروس اسلامی یا گروه های توریستی هستند، گاهی اوقات نیز تنها یک زوج اتریشی هستند که می خواهند داخل یک مسجد را دیده و از نزدیک با مسلمانان در مورد دینی که دارند صحبت کنند.

علاوه بر برقراری ارتباط با تازه مسلمانان مرکز اسلامی شهر وین به تازگی برنامه ای نیز تحت عنوان Back2Islam Project به اجرا گذاشت که هدف از آن نزدیک ساختن مسلمانان شهر به یکدیگر و دعوت از غیرمسلمانان برای حضور در این مراسم به منظور آشنایی بیشتر با دین اسلام بود.

گردهمایی تازه مسلمانان وین نخستین نتیجه این برنامه بود و بیش از ۱۰۰ تازه مسلمان اتریشی، ترک، عرب به همراه تازه مسلمانانی از سایر ملیت ها در آن حضور داشتند.

رییس مرکز اسلامی شهر وین می گوید: ما می خواهیم غیرمسلمانان بفهمند که دین ما صلح و آرامش به همراه دارد و آن طور که رسانه های غربی نشان می دهند مسلمانان تروریست نیستند.

تازه مسلمانانی اتریشی در این مراسم پس از استقبال گرم و گوش دادن به تلاوت زیبای قرآن به بیان داستان چگونه مسلمان شدن خود پرداختند.

خواندن شهادتین از سوی یک بانوی جوان اتریشی به اسم لاتیکا هاستاووا و اسم آوردن وی حاضران در مراسم را به وجد آورده و بسیاری از آنان اشک شوق ریختند.

برگزارکنندگان این مراسم که از غیرمسلمانان نیز برای بازدید از مرکز اسلامی شهر وین دعوت کرده اند، امیدوارند که با چنین برنامه هایی بتوانند تصورات نادرست مردم اتریش در مورد اسلام را تصحیح کنند.

 

منبع : رسا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار