آژانس خدمات اجتماعی مسلمانان و سازمان امداد اسلامی آمریکا
ارائه خدمات خیریه به نیازمندان

مسلمانان آمریکا در زادروز رهبر جنبش مدنی سیاه پوست های آمریکا به نیازمندان کمک می کنند.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از « baltimoresun»، سومین دوشنبه ماه ژانویه هر سال که تقریباً مصادف است با پانزدهم ژانویه (بیست و پنجم دی ماه) زاد روز «مارتین لوتر کینگ» رهبر جنبش مدنی سیاه پوست های آمریکا است.


گروهی از داوطلبان مسلمان در آمریکا تصمیم گرفتند تا با ارائه خدمات خیریه به نیازمندان،بزرگداشت لوترکینگ را در سال جاری گرامی بدارند.
آژانس خدمات اجتماعی مسلمانان و سازمان امداد اسلامی آمریکا حدود ۱۵۰ بسته امدادی شامل خمیردندان،شامپو،جوراب،لوازم بهداشتی و وعده های غذایی تهیه کرده است تا در اختیار افراد نیازمند قرار دهد.
حدود ۲۰ نفر داوطلب از این دو موسسه اسلامی یک روز قبل از سالروز بزرگداشت مارتین لوترکینگ،بسته های امدادی را در مسجد «الصافات» آماده کردند تا آنها را در اختیار نیازمندان قرار دهند.
«امام حسن امین»،مدیر اجرایی آژامس خدمات اجتماعی مسلمانان،گفت:این موسسه در دومی شنبه هر ماه غذا و دیگر اقلام ضروری را به نیازمندان می دهد.
امین یادآور شد که این موسسه حدود ۱۱ سال است با مرکز امداد اسلامی که یکی از گروه های بشردوستانه اسلامی است،همکاری می کند.
«عزیز»،یکی از داوطلبان آژانس خدمات اجتماعی مسلمانان می گوید که قرآن ارائه خدوات خیریه را علاوه بر نماز و دیگر مناسک اسلامی برای مسلمانان ضروری می داند.
وی افزود:کار خوب فقط نماز خواندن یا روزه گرفتن نیست بلکه آگاهی داشتن از نیازهای همسایگان و نیازمندان است.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: