ایالت پنسیلوانیا آمریکا
برگزاری دوره‌‌های شناخت اسلام در مراکز یهودی و مسیحی

با افزایش جمعیت مسلمانان جهان و پیش‌بینی پیشی گرفتن جمعیت آنان از مسیحیان در آینده‌ای نزدیک، لزوم شناخت دینی با این میزان محبوبیت که در غرب مورد سوءتعبیر قرار گرفته، بیش از پیش احساس می‌شود.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه خبری Lancaster Online؛ در این ماه یک کنیسه یهودیان و کالج انجیل شهر لنکستر در ایالت پنسیلوانیا آمریکا میزبان کلاس‌های شناخت اسلام می‌شوند.

به این ترتیب «مکرم سید»، بنیانگذار مرکز اسلامی لنکستر در کنیسه این شهر با موضوع «ایمان اسلامی و فعالیت‌های اجتماعی» سخنرانی خواهد کرد.

رابین ادلر، برگزارکننده این برنامه می‌گوید: هدف از برپایی این برنامه از بین بردن تصورات نادرست در مورد مسلمانان و معرفی دین اسلام به اعضای این کنیسه است.

کالج انجیل لنکستر نیز میزبان «تعاملات مسیحیان با مسلمانان» می‌شود که به مدت ۴ هفته در این کالج برگزار خواهد شد.

ادوارد شوئرمان، مدیر مرکز مطالعات بین فرهنگی کالج انجیل لنکستر می‌گوید: بسیاری از دانشجویان علاقه روزافزونی به شناخت بیشتر اسلام دارند. من یک کلاس ادیان جهان دارم که در آن بخش مربوط به اسلام بسیار بسیار بیشتر مورد استقبال دانشجویان قرار می‌گیرد.

وی افزود: بخشی از کار این کلاس این است که دانشجویان در فعالیت‌های ادیان مختلف شرکت کنند از این رو بسیاری از دانشجویان با حضور در مرکز اسلامی لنکستر، تلاش می‌کنند که شناخت بیشتری در مورد اسلام به دست آورند.

شوئرمان با اشاره به تصویرسازی غلط رسانه‌ها از مسلمانان، بر لزوم برگزاری برنامه‌های آموزشی برای از بین بردن سوءتعبیرها و تصورات نادرست در مورد اسلام تأکید کرد

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: