صنعت حلال
رونق چشمگیر صنعت حلال در امریکا با افزایش جمعیت مسلمانان امریکا

به گفته کارشناسان سیاسی و اقتصادی ،رشد جمعیت مسلمان در آمریکا تجارت این کشور را برای رونق صنعت حلال آماده می کند.

      به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از «عرب نیوز»،اسکات لوکاس،استاد مطالعات آمریکا در مرکز علوم سیاسی و مطالعات بین المللی دانشگاه بیرمنگام تاکید کرد که با رشد روز افزون جمعیت مسلمانان در آمریکا، تجارت در این کشور خود را برای رونق چشمگیر صنعت حلال آماده می کند.

وی در این باره گفت: جامعه اسلامی در آمریکا به ویژه در شهرهای اصلی و مهمی مانند نیویورک، مینه آپلیس و دیترویت، در حال رشد است و به گفته برخی، این روند در حالی که شاهد افزایش تنش های حاصل از اسلام هراسی و لفاظی های ضد اسلامی هستیم، می تواند به نفع مسلمانان باشد.

لوکاس همچنین گفت:با وجود لفاظی های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که منجر به افزایش جرایم ناشی از تنفر علیه مسلمانان شده اما واقعیت این است که مسلمانان در جامعه ما مشارکت دارند و همان طور که ما زندگی می کنیم آنها هم زندگی می کنند.

استاد دانشگاه بیرمنگام تاکید کرد که به موازات رشد جمعیت مسلمان در آمریکا انتظار داریم شاهد تولید بیشتر محصولات و خدمات حلال باشیم.

«هارون لطیف»،از  شرکت تحقیقاتی «دینار استاندارد» واقع در نیویورک هم در این باره گفت:پیش بینی می کنیم که شاهد افزایش چشمگیر تقاضای محصولات حلال در آمریکا باشیم.

وی افزود:رشد سریع جمعیت مسلمان می تواند تاثیر قابل توجهی بر تجارت در آمریکا داشته باشد.

لطیف خاطرنشان کرد که مسلمانان بخش مصرف کننده ای هستند که اقتصاد آمریکا درآمدی معادل 107 میلیارد دلار در سال 2015 از آن داشته است.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: