اسلام هراسی در فرانسه
اخراج پزشک مسلمان به جرم داشتن ریش

دادگاهی در فرانسه پزشک مسلمان را به خاطر ممانعت از تراشیدن ریش، محکوم به اخراج کرده و مدعی شد که وی با فضای سکولار بیمارستان مغایرت دارد.

      به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از rt، یک دادگاه فرانسوی حکم به اخراج پزشک مسلمان در بیمارستانی در پاریس به علت ممانعت از تراشیدن ریش داد.

این پرونده مربوط به سال های 2013 -2014 می باشد زمانی که یک دانشجوی پزشکی با نام محمد .ای از دانشگاه مصری منوفیا، کارآموزی در بخش جراحی عمومی، احشایی و گوارش در مرکز پزشکی سنت دنیس در فرانسه شد. در ماه فوریه 2014 و 4 ماه پس از آغاز دوره کارآموزی این پزشک مسلمان به دلیل داشتن ریش و چهره اسلامی اخطار دریافت کرده و در پی ممانعت از تراشیدن ریش خود اخراج شد. مقامات بیمارستان مدعی شده بودند داشتن ریش برای یک پزشک با محیط سکولار بیمارستان مغایرت دارد!

به گفته اسناد دادگاه، مسئولین بیمارستان داشتن ریش را نشانه ای از «مذهبی بودن» دانسته و این پزشک را اخراج کرده اند. این پزشک مسلمان با کمک یک گروه مبارزه با اسلام هراسی در فرانسه از این بیمارستان به دادگاه شکایت کرده بود.

وکیل این پزشک مسلمان گفته که موکلش دست از مبارزه برنداشته و درخواست تجدید نظر برای حکم دادگاه خواهد داد.

این وکیل گفت: موکلم اخیرا در یک بیمارستان دیگر مشغول به کار  شده که ریش او مسئله ساز نیست. اسم او محمد است. اگر نامش فرانسوی بود یک متر ریش هم برایش مسئله ساز نمی شد.

در سال های اخیر اسلام هراسی، نژادپرستی و تبعیض دینی به یک مشکل فزاینده در کشورهای غربی، اتحادیه اروپا به ویژه فرانسه و آمریکا تبدیل شده است. برخی از کارشناسان حملات داعش را عامل این مسئله می دانند با این حال به نظر می رسد بزرگنمایی حملات تروریستی در غرب به دست عوامل رسانه ای و سخنرانی های سیاستمداران نقش عمده ای در این فرآیند ایفاء کرده باشد.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: