تاریخ انتشار :

وزیر دادگستری محلی در ایالت برلین

باید به معلمان مسلمان اجازه داشتن حجاب داده شود

وزیر دادگستری در ایالت برلین آلمان از مقامات این کشور خواست تا به معلمان مسلمان اجازه داشتن حجاب را بدهند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   به نقل از الاتحاد، «دیرک پرینت» وزیر دادگستری محلی در ایالت برلین در اظهاراتی به روزنامه «برلینر تسایتونگ»، گفت: معتقدم که ما باید در شهر تکثرگرای ادیان و مذهب مانند برلی، اقدام جوانان محجبه برای تدریس در مدارس ما پذیرفته شود.

 

وی از مقامات این کشور خواست تا به معلمان محجبه اجازه داشتن حجاب داده شود.

قانون بی طرفی در برلین، داشتن نمادهای دینی برای معلمان، نیروهای پلیس، کارمندان بخش دادگستری را ممنوع کرده است، به همین دلیل حجاب، صلیب یا کیپا (کلاه یهودیان) از جمله نمادهای ممنوعه به شمار می آیند.

این سیاستمدار وابسته به حزب سبز آلمان گفت: ما باید همچنین به اجرای احکام دادگاه عالی قانون اساسی در برلین توجه کنیم.

وی ادامه داد: امکان دارد که هر مسلمانی کارش را در مدرس برلین به دلیل داشتن حجاب از دست بدهد و شکایت قضایی را ارایه دهد تا  خسارت مالی را به اتهام تبعیض دریافت کند.

دادگاه عالی آلمان پیش از این، قانونی نبودن ممنوعیت کامل پوشش حجاب را صادر کرده بود.

مسلمانان بزرگترین اقلیت مذهبی در آلمان به شمار می آیند؛ به طوری که در دهه ۱۹ کشور آلمان به یکی از مهمترین مراکز اسلام شناسی تبدیل شد و مرکز اسلامی هامبورگ یک مرکز بین المللی در این کشور به شمار می آید؛ در آلمان مسلمانان از لحاظ دینی آزادی دارند، بیشتر مسلمانان آلمان می توانند مسائل مذهبی خود را آزادانه انجام دهند و نیمی از آنها،  به شدت پایبند ادای تکالیف و وظایف مذهبی هستند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار