تاریخ انتشار :

شهر کیلی انگلستان

تبدیل کلیسا به مرکز اموزش اسلامی

مرکز آموزشی اسلامی در شهر کیلی انگلستان که ساختمان آن پیش از این متعلق به کلیسا بوده، پس از بازسازی و ایجاد تغییرات جدید توسط بنیاد «ابوزهرا» افتتاح شد.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  یک مرکز آموزشی اسلامی در شهر کیلی انگلستان که ساختمان آن پیش از این متعلق به کلیسا بوده، پس از بازسازی و ایجاد تغییرات جدید افتتاح شد.

تغییرات گسترده انجام شده بر روی این کلیسای سابق توسط بنیاد «ابوزهرا» در انگلستان با هزینه ای معادل نیم میلیون پوند انگلستان از اوایل سال ۲۰۱۳ میلادی آغاز شد.

بنیاد ابوزهرا که ۱۶ سال پیش فعالیت خود را در انگلستان به هدف آموزش اصول اسلامی به کودکان و بزرگسالان آغاز کرده پیش بینی کرده که مرحله دوم نوسازی نزدیک به ۲۵۰ هزار یورو هزینه دربر داشته باشد.

به گفته سازندگان کار بر روی طبقه همکف به پایان رسیده و هم اکنون ۴ کلاس درسی، یک دفتر، وضوخانه و یک آشپزخانه در این مرکز آموزشی اسلامی آماده سازی شده اند. طرح کفپوش شامل تزئینات با با الگوهای هندسی الهام گرفته از طراحی های سنتی اسلامی مراکشی می‌باشد. دیوارهای قابل جابجایی کلاس‌های درس نیز می‌توانند به سرعت جابجا شوند تا فضای لازم برای یک محل گردهمایی بزرگ را فراهم سازند.

خالد حسین سخنگوی ابوزهرا در این باره گفت: ما این ساختمان را در سال ۲۰۱۱ خریداری کردیم و هزینه ای معادل ۵۰ هزار یورو تنها برای رونمای خارجی خرج شد. کمک‌های مالی و وام‌های بدون بهره از سوی اهداءکنندگان ما را در ساخت و ساز این مرکز فرهنگی آموزشی اسلامی یاری دادند. ما همچنین برای چاپ و انتشار کتب اسلامی کمک مالی جمع می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: ۴۲ تن فولاد برای ساختن اینجا به کار رفت و ما می‌خواستیم ستون‌های قدیمی را جایگزین کنیم تا یک کفپوش بزرگتر را پشتیبانی کنند.

به گفته حسین نزدیک به ۲۰۰ دانش آموز هر هفته در کلاس‌های بنیاد ابو زهرا شرک می‌‌کنند و این سازمان خیریه همچنین میزبان نشست های بزرگ وجلساتی برای مدرسان و علمای اسلامی برجسته  نیز خواهد بود.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار