تاریخ انتشار :

کانادا

همایش «احیای روح اسلام» در کانادا

جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا در پیامی ویدئویی برای همایش «احیای روح اسلام» تأکید کرد که مسلمانان کانادا سرمایه بزرگی برای این کشور هستند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   به نقل از پایگاه خبری AboutIslamm؛ ترودو در این پیام خطاب به شرکت‌کنندگان در همایش گفت: کانادا خوشبخت است که یک جامعه اسلامی فعال دارد.

وی افزود: در طول این سالها، مسلمانان کانادا با پیشرفت زیاد، نقش مهمی در جامعه کانادایی داشته‌اند، و در عین حال ارتباطات سنتی خود را با میراث فرهنگی غنی خود حفظ کرده‌اند.

ترودو در ادامه گفت: ما در اینجا تنوع فرهنگی و دینی جامعه خود را که یک منبع قدرت برای کانادایی‌ها است جشن می‌گیریم. تنوع نژادی، دینی و قومیتی ما، یکی از مولفه های منحصربه‌فرد کانادا است و به ما اجازه شکوفایی می‌دهد.

مسلمانان از سراسر آمریکای شمالی روز جمعه (۱ دی) خود را به تورنتو رساندند تا در شانزدهمین دوره همایش سالانه احیای روح اسلام در مرکز همایش‌های تورنتو شرکت کنند.

با وجود برف شدید، هزاران نفر در این همایش که امروز (۳ دی) به کار خود پایان خواهد داد، شرکت کرده‌اند. این همایش ظهر جمعه با اقامه نماز جماعت کار خود را آغاز کرد و علما و اندیشمندان مسلمان در مورد مسائل مهم پیش روی مسلمانان سخنرانی کردند.

اولین دوره این همایش از سوی جوانان مسلمانان آمریکایی با هدف از بین بردن تصورات نادرست در مورد اسلام و مسلمانان و شناخت و تفاهم با غیر مسلمانان بعد از حادثه یازدهم سپتامبر برگزار شد

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار