«ورونیکا» زن تازه مسلمان آلمان شرقی
تمام خواسته زن تازه مسلمان شده آلمانی

وی تمام دگرگونی‌های فکری و قلبی خود را یک توفیق الهی دانست و تصریح کرد: هرگز از اسلام دست برنمی‌دارم.

ورونیکا (مریم فاضلی)

ورونیکا (مریم فاضلی)

 

به گزارش رهیافتگان به نقل از بولتن نیوز: «ورونیکا» زن مسلمان‌ شده آلمان شرقی که در گذشته کمونیست و بعد مسیحی بود اکنون مسلمان شده و در جمع بانوان محجبه این شهر از آنها خواست تا دعای فرج امام زمان (عجل الله تعالی) را به صورت دسته جمعی بخوانند.

حضار با شنیدن این درخواست ورونیکا بلافاصله از جای خود بلند شدند و یکصدا دعای فرج امام زمان (عجل الله تعالی ) را قرائت کردند. ورونیکا پس از مسلمان شدن نام (مریم فاضلی) را برای خود انتخاب کرد و عشق و علاقه خود به اسلام را بسیار زیاد دانست.

آزادی واقعی در ایران است/جوانان ایرانی راه زندگی را خودشان انتخاب می‌کنند

ورونیکا در رشت به اسلام آوردنش اشاره کرد و گفت: ایران کشوری است که به خوبی در آن می‌توان خوب را از بد تشخیص داد.

وی با بیان اینکه برخی افراد به طور کامل به احکام و فرامین الهی عمل می‌کنند افزود: بسیاری دیگر نیز بنا بر اختیار زیاد پایبند به اخلاق و احکام نیستند.

این بانوی تازه مسلمان شده آلمانی با اشاره به بروز بدحجابی بین برخی از بانوان به ویژه در تهران، ادامه داد: در غرب خوب و بد به انسان آموزش داده نمی‌شود و مردم تنها برای اینکه جرایم سنگین تخلفات را پرداخت نکنند قانون را رعایت می‌کنند.

ورونیکا با بیان اینکه در اروپا محبت و معنویت وجود ندارد، متذکر شد: انسان‌ها از این نعمات بی‌بهره هستند.

این بانوی مسلمان شده آلمانی تصریح کرد: اگر به قول برخی‌ها در غرب دروغ و غیبت کم است به این دلیل که افراد زیاد با یکدیگر رابطه ندارند.

وی با اشاره به اینکه در ایران تمام حقیقت به انسان گفته و آموزش داده می‌شود، ادامه داد: آزادی واقعی در ایران است، چراکه جوانان راه اصلی را خودشان انتخاب می‌کنند.

ورونیکا ادامه داد: به طور مثال کنترل تلویزیون در دست نوجوان است و بنا بر اختیار و تربیتش خودش انتخاب می‌کند که چه برنامه‌ای ببیند.

وی با بیان اینکه غرب به پرورش روح و تعالی انسان کاری ندارد، تصریح کرد: غرب بیشتر در جهت پاسخگویی به نفسانیات انسان است.

download (11)

آموختن‌ کلیدواژه‌های شیعیان از مکتب عاشورای حسینی/در ایران کسی از گرسنگی نمرده است

این بانوی مسلمان شده آلمانی، بسیاری از آموخته‌های خود درباره اسلام را از مکتب عاشورای امام حسین (علیه السلام) عنوان کرد و گفت: بسیاری از معارف اخلاقی مانند محبت، گذشت، علم، ادب، ایثار و به طور کلی کلید واژه‌های شیعیان را از عاشورا آموختم.

وی با اشاره به سختی‌ها و برخوردهای بدی که از اطرافیان خود به خاطر روی آوردن به اسلام دیده بود، گفت: در ایران تمام ابزار برای رسیدن به خدا و انسان شدن فراهم است هرچند که برخی افراد از لحاظ اقتصادی در مضیقه هستند.

ورونیکا با بیان اینکه مردم نباید نگران وضعیت اقتصادی باشند اظهار کرد: تاکنون کسی در ایران بر اثر گرسنگی نمرده است بنابراین مردم بیشتر به فکر تقویت روح خود باشند و برای رسیدن به تعالی از وجود نعمت اسلام در کشور خود استفاده کنند.

وی پای‌بندی به احکام را به‌ویژه برای بانوان مورد تاکید قرار داد و گفت: برای رسیدن به خدا تحصیلات عالی و نشستن در حوزه‌های علمیه لازم نیست.

نماز اول وقت راه رسیدن به خداست/مطالعه کتاب استاد مطهری به من نشان داد که کمونیسم چه بلایی بر سر بشریت آورده و به حال خود گریه کردم

ورونیکا افزود: دائم‌الوضو بودن، خواندن نماز اول وقت و به حرم و زیارت رفتن در زندگی انسان اثرات مفید فراوانی دارد که تنها با انجام این اعمال انسان آثار آنها را در‌می‌یابد.

ورونیکا با اشاره به مطالعه یکی از کتاب‌های شهید مطهری، خاطرنشان کرد: زمانی که کتاب این استاد بزرگوار درباره کمونیسم را می‌خواندم به حال خود گریه کردم که این مکتب چه بلایی بر سر بشریت آورده و من با تمام وجودم این را احساس کردم.

وی ابراز داشت: مأموریت کمونیسم این است که انسان را در ضلال و تاریکی نگاه دارد و از انسان ماشینی بدون قبل و روح بسازد.

این بانوی مسلمان شده آلمانی، داشتن اعتقادهای قلبی برای ورود به اسلام را یکی از الزامات دانست و گفت: هر چه از آموخته‌هایم به افراد غیر مسلمان می‌گویم برای آنها قابل درک نیست انگار که صدای مرا نمی‌شنوند.

وی افزود: برخی از من می‌پرسند آیا اسلام را به لحاظ عقل و منطق نیز قبول دارم، که باید بگویم اسلامی را که عقل بپذیرد اما قلب آن را قبول نداشته باشد، فایده‌ای ندارد.

پرواز ورونیکا با نخستین اقامه نماز و چادر سر کردن

ورونیکا، به خاطرات یادگیری نخستین نمازی که خوانده بود اشاره کرد و یادآور شد: با خواندن نماز و چادر به‌سر کردن بال پرواز درآوردم و این حالت قابل وصف نیست.

وی اضافه کرد: در کمونیسم و ماتریالیسم انسان سنگین و زمینی است در حالی که در اسلام انسان بال دارد و روحش به سمت معنویت جاریست.

این بانوی مسلمان شده آلمانی، با اشاره به سه مرتبه شهادتین گفتن خود، تصریح کرد: نخستین بار که شهادتین گفتم هنوز به قدری از اسلام آگاهی نداشتم و پس از کسب آگاهی بیشتر درباره خدا و نماز، دوباره شهادتین خواندم.

«ورونیکا» زن تازه مسلمان آلمان شرقی

شهادتین سوم را پس از محجبه شدن گفتم/از اسلام دست برنمی‌دارم

وی با اشاره به اینکه پس از محجبه شدن و حجاب اختیار کردن نیز شهادتین سوم را خواند، یادآور شد: پیش از این فکر می‌کردم حجاب جزو فرهنگ ایران است اما وقتی فهمیدم از احکام دین اسلام است واقعاً از خودم خجالت کشیدم و دوباره از خدا معذرت‌خواهی کردم و شهادتین خواندم تا با رعایت تمام احکام و قوانین یک مسلمان واقعی باشم.

ورونیکا، حفظ کرامت زن مسلمان را در گرو رعایت حجاب دانست و یادآور شد: حفظ حرمت زن در ایران با غرب از زمین تا آسمان تفاوت دارد.

وی تمام دگرگونی‌های فکری و قلبی خود را یک توفیق الهی دانست و تصریح کرد: هرگز از اسلام دست برنمی‌دارم.

تأثیرگذاری حضور افراد مسلمان شده در نسل امروز جامعه

مادر یک جوان 19 ساله که پای سخنان ورونیکا نشسته بود در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره میزان تأثیرگذاری این برنامه در نسل جدید، گفت: من به خاطر پسر 19 ساله‌ام به همایش «بامومنان» آمده‌ام تا از نزدیک سخنان افراد تازه مسلمان شده را بشنوم.

حمیده حامی، اظهار کرد: در عصری که تمام رسانه‌ها علیه اسلام و معنویت تبلیغات‌ سو دارند برگزاری چنین همایش‌ها و دعوت از افرادی که مسلمان شده‌اند در تقویت اعتقادهای نسل جوان امروزی بسیار تاثیرگذار است.

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما