تحقیقات جدید اندیشکده آمریکایی «والتر تامپسن»
افزایش اعتقادات مذهبی در زنان جوان مسلمان جنوب شرق آسیا

نتایج تحقیقات جدید نشان داد که نسل جوان زنان مسلمان در منطقه جنوب شرق آسیا گرچه قشری جهانی و فعال‌ترند، به لحاظ مذهبی مقیدتر از نسل قبلی زنان مسلمان هستند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه خبری Forbes؛ نتایج تحقیقات جدید اندیشکده آمریکایی «والتر تامپسن» نشان داد که گرچه ظاهر زنان جوان مسلمان در منطقه جنوب شرق آسیا در حال تغییر است اما اعتقادات مذهبی آنان مستحکم‌تر است و این مسئله اهمیت قابل توجهی برای بازار مد، زیبایی، فناوری و صنایع غذایی دارد.

در این تحقیق ۱۰۰۰ زن مسلمان مالزیایی و اندونزیایی که اکثر آن‌ها بین ۱۸ تا ۳۹ سال سن داشتند، مورد مصاحبه قرار گرفتند.

این تحقیقات نشان داد که دین، مسئله مهمی در زندگی بیشتر این زنان است و ۹۴ درصد آن‌ها اذعان داشتند که اسلام برای آنان بسیار مهم است.

همچنین این گروه از بانوان مسلمان معتقدند که اکنون بیش از گذشته فرصت فعالیت برای زنان فراهم شده اما آزادی‌های بیشتری برای آنان نیاز است و باید نقش پررنگ‌تری در جوامع خود و در بدنه دولت داشته باشند.

این تغییر نگرش و تغییر روند زندگی در میان بانوان مسلمان منطقه جنوب شرق آسیا راه را برای بهره‌برداری از بازار این کشورها در حوزه‌های گردشگری، مد و فناوری باز کرده است.

منطقه جنوب شرق آسیا ۲۴۰ میلیون مسلمان دارد و اندونزی بیشترین تعداد مسلمانان جهان را در خود جای داده است. مسلمانان مالزی نیز با ۳۰ میلیون جمعیت ۶۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: