ایالت اوهایو
اضافه شدن کرسی مطالعات اسلامی به دانشگاه سینسیناتی

مرکز اسلامی شهر سینسیناتی (Cincinnati) در ایالت اوهایو (Ohio) آمریکا مبلغ یک میلیون دلار برای بکارگیری متخصص رشته مطالعات اسلامی با هدف افزایش آگاهی درباره اسلام در این دانشگاه اهدا کرد.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از پایگاه خبری cincinnati؛ این مبلغ توسط دکتر عنایت مالک و همسرش اهدا شده است.
دکتر عنایت مالک، مسلمان پاکستانی تبار به مدت ۱۸ سال عضو هیئت مدیره مرکز اسلامی شهر سینسیناتی و مدت ۲۰ سال به عنوان متخصص اورولوژی، عضو کالج پزشکی دانشگاه سینسیناتی بود.
وی همچنین از رهبران جامعه مسلمان سینسیناتی است که از سال ۲۰۱۶ برنامه‌های گفتگو بین ادیان را برای بررسی حوادث ناشی از اسلام‌هراسی و افزایش نفرت علیه مسلمانان برگزار می‌کند.
دانشگاه سینسیناتی تنها رشته‌های مطالعات خاورمیانه و فرهنگ و زبان عربی را دارد و موقعیت جدید، امکان برگزاری کلاس‌ها و تحقیقات در مورد مطالعات اسلامی را ایجاد خواهد داد.
به گفته رییس دانشگاه سینسیناتی، کالج هنر و علوم این دانشگاه قبل از بهار ۲۰۱۸، تحقیق رسمی برای بکارگیری یک متخصص با آوازه بین‌المللی را در رشته مطالعات اسلامی آغاز خواهد کرد
منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما