تاریخ انتشار :

گفتگوي رهيافتگان با ملودی بیکر Melody Baker

مجری برنامه Pure Home چگونه مسلمان و شیعه شد

یکی از زیباترین چیزهایی که دیده‌ام توجه و مراقبت دانش آموزان مسلمان از یکدیگر است. هم چنین روزه برای من بسیار جالب بود. من سوالات بسیاری پیرامون حضرت عیسی مسیح داشتم اما این کتابهای اسلامی بود که پاسخ سوالات مرا داد. به نظر من مهم‌ترین مسئله این است که اسلام منطقی است.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  – زهرا مودب شعار : خانم فاطمه دهدشت (ملودی بیکر Melody Baker)، مجری سابق برنامه Pure Home(شبکه سحر ) از مسلمان شدنش می‌گوید. وی که اکنون به تدریس انگلیسی در بعضی مدارس و یا به صورت خصوصی مشغول است و سابقه ۶ سال تدریس در دانشگاه امام صادق (ع) و کار در دپارتمان انگلیسی دانشگاه را هم در کارنامه دارد.

رهیافتگان : از ندگی خود در دوران قبل از مسلمانیتان بگویید؟

-من در میلرز فالز ماساچوست واقع در ساحل شرقی آمریکا و مطابق مذهب کاتولیک بزرگ شدم. پدر و مادرم واقعا مذهبی نبودند اما مرا به کلیسا و یا مدرسه‌های آخر هفته‌ای کاتولیک می‌فرستادند.

رهیافتگان : چطور شد که به فکر تغییر مذهب افتادید؟

– از سنین پایین در مورد خیلی از آداب تشریفاتی که کاتولیک ها باید انجام می دادند مردد بودم؛ مثل گناه اصلی۱، تعمید۲، اعتراف۳، تثلیث۴ و…به همین خاطر از جوانی به دنبال چیزی مستحکم‌تر برای باور داشتن میگشتم که باعث شود در زندگی‌ام احساس بهتری داشته باشم. به همین منظور تحقیقاتی روی سایر ادیان انجام دادم اما به نتیجه‌ای نرسیدم، تا اینکه با یک گروه ایرانی ملاقات کردم. با آنها دوست شدم و در میان آنها همسرم هم حضور داشت. آنها اسلام را به من معرفی کردند و من شروع به پرسیدن سوالات کردم، و پس از مدتی در اوایل ۲۰ سالگی اسلام آوردم.

   رهیافتگان : واکنش خانواده و دوستانتان نسبت به اسلام آوردن شما چه بود؟

– خوشبختانه پدر و خواهر و دو برادرم با این قضیه خوب کنار آمدند و اسلام آوردن مرا پذیدفتند. مادرم هم پیش از آن در ۱۷ سالگی‌ام فوت کرده بود و بنابراین هیچ گاه متوجه اسلام آوردن من نشد. خانواده‌ام حتی پس از  باحجاب شدنم هم با من مثل قبل رفتار کردند.

اما متاسفانه آنها علاقه‌ای به شناخت اسلام نداشتند. به نظر من خدا انتخاب می‌کند که چه کسی مسلمان شود. دوستانم هم با اسلام آوردنم مشکلی نداشتند اما به دلیل شرایط زندگی‌ام و  اینکه در ایران زندگی می‌کنم ارتباطم با بسیاری از آنها کم شده اما هنوز گهگاه یکدیگر را می‌بینیم و از طریق اینترنت باهم در ارتباط هستیم.

رهیافتگان : زیباترین جنبه‌هایی که در اسلام مشاهده کرده‌اید چیست؟

-یکی از زیباترین چیزهایی که دیده‌ام توجه و مراقبت دانش آموزان مسلمان از یکدیگر است. هم چنین روزه برای من بسیار جالب بود. من سوالات بسیاری پیرامون حضرت عیسی مسیح داشتم اما این کتابهای اسلامی بود که پاسخ سوالات مرا داد. به نظر من مهم‌ترین مسئله این است که اسلام منطقی است.

رهیافتگان : از خانواده و زندگی‌تان در ایران برایمان بگویید.

-فرزندانم هر دو در آمریکا به دنیا آمدند. دخترم سارا حجاب و ایمان خوبی دارد و پسرم هادی مسلمان خوبی است ولی ان شاءالله بزرگتر که شود بهتر هم می‌شود و مطمئنم در مسیر درست باقی می‌ماند.

فرزندانم هر دو در دانشگاه تحصیل می‌کنند. همسرم برای محافظت از خانواده‌اش در ایران سخت کار می‌کند. از نظر من بیشتر ایرانیان مهربان و دوست داشتنی هستند. آنها با احترام با من برخورد می‌کنند. من عاشق تدریس هستم و از کارم در دو دبیرستانی که در آنها تدریس می‌کنم بسیار راضیم. همچنین شاگردهای خصوصی دارم که علاوه بر رابطه معلم و شاگردی، دوست هم هستیم. در حال حاضر برای من زندگی در ایران بسیار راحت‌تر از زندگی در آمریکاست.

 

پی‌نوشت :

 1. به اعتقاد مسیحیان پس از آنکه آدم و حوا دچار گناه شدند آثاری چند از گناه بر جای ماند؛ یکی از آن آثار این است که گناه در نسل بشرشروع شد و مردم به گناه کردن مبادرت ورزیدند، که سبب بریده شدن پیوند میان خدا و انسان شد و انسان از خدا دوری گزید.
 2. غسل تعمید با آب جاری یکی از آیین‌های دینی برای کسب بخشش از گناهان و احیای دوباره است.تعمیددهنده، کسی است که خود قبلاً مورد توسط آب مقدس غسل تعمید داده شده و سپس دیگران را تعمید می‌دهد.
 3. در سنت یهودی مسیحی، اعتراف به گناه به صورت علنی یا شخصی، برای کسب مغفرت الهی ضروری تلقی شده ‌است.
 4. اعتقاد به الوهیت پدر، پسر، روح القدس

اشتراک گذاری :


 1. شاهی گفت:

  سلام
  مطالبی که می نویسن موثق اند

 2. شاهد گفت:

  اسلام دین عجیبیه هر کی یه کم مطالعه کند جذبش میشه

 3. شادی گفت:

  سلام خانم ملودی دهدشت بهترین دوست من هستند و بله او واقعی است ایشان استاد زبان انگلیسی در دانشگاه امام صادق بودند وقتی که من در ان دانشگاه مشغول به تحصیل بودم و می توانم به جرات بگویم یکی از پرطرفدارترین اساتید زبان در ان دانشگاه بودند هم با اخلاق خوبشان و هم با تسلطی که به مطالب داشتند و هم با بیان خاطراتاشان و بیان نحوه ی مسلمان شدنشان که همه ی دانشجویان از شنیدش لذت می بردند.

 4. بنده گفت:

  الحمد لله… آدم لذت میبره…
  بنظر من این تازه مسلمونها قدر اسلام رو بیشتر از مایی که مسلمون متولد شدیم میفهمند.

 5. پرى گفت:

  اااا من این خانومو تو شبکه سحر دیده بودمممم!D:
  خدا رو شکر خدا هممونو هدایت کنه ان شاءالله 🙂

آخرین اخبار