جاسمین اوزرن
زن آلمانی در حرم رضوی شهادتین گفت و مسلمان شد

بانوی آلمانی در حرم مطهر رضوی با ادای شهادتین به دین مبین اسلام مشرف شد.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان به نقل از آستان نیوز، «جاسمین اوزرن» بانوی آلمانی که برای حضور در مراسم پرشور عزای حسینی همراه خانواده به مشهد مقدس سفر کرده است، با حضور در دفتر مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، به دین اسلام مشرف و مذهب تشیعرا برگزید.
این بانوی تازه مسلمان که عشق ویژه‌ای به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دارد، گفت: عشق به حضرت علی(ع) و امام حسین‌(ع) مهم‌ترین محرک من برای اسلام آوردن بود. همسرم مسلمان است و من را در پذیرش دین آزاد گذاشت تا به انتخاب خود بهترین دین را برگزینم.
جاسمین ادامه داد: خانواده همسرم در این زمینه بسیار راهنمایی‌ام کردند و جلوه‌های زیبای اسلام را به من نشان دادند؛ احترام، سخاوت و بخشندگی، صلح، دوستی، عدالت و اجباری نبودن دین زیباترین ویژگی‌هایی بود که مجذوب این دین الهی شدم.
این بانوی تازه مسلمان افزود: امروزه کشورهای اروپایی مخالفت آشکاری با اسلام و مسلمانان دارند و بسیار واضح است اندیشه‌ها و بینش‌های فکرى این دین دلیل اصلی حمله و هجوم دشمنان است.

وی ادامه داد: رسانه ها با تبلیغات سوء خود تلاش دارند تا قوانین اسلام را مخالف با حقوق بشر نشان دهند و به همین خاطر گاهى آموزه‌ها و احکام این دین را به عنوان اشکال مطرح می‌کنند.
جاسمین با تاکید بر اینکه تبعیض و بی عدالتی از مشکلات اصلی مسلمانان در آلمان است، گفت: در حال حاضر بزرگترین مشکل مسلمانان مسئله حجاب زنان و فعالیت آنان در محیط‌های اداری است.
وی با بیان اینکه ایران کشور امن و مناسبی برای زندگی است، عنوان کرد: حرم مطهر امام هشتم(ع) بسیار زیباست و من مشهد را خیلی دوست دارم و تصمیم دارم همراه همسر و دخترم در ایران زندگی کنم.افزایش گرایش به اسلام
مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی نیز در ین مراسم تاکید کرد: استکبار در شرایطی است که برای مقابله با اسلام و مسلمانان تمام تلاش خود را می کند و در این شرایط گرایش جوانان به اسلام و پذیرفتن این دین بسیار مهم است و نشان می دهد که تلاش های آنان برعکس عمل کرده است.
سید محمد جواد هاشمی نژاد افزود: در سال‌های گذشته در حدود 10 تا 12 نفر در سال با حضور در حرم مطهر رضوی مسلمان می شدند، این در حالی است که سال گذشته 33 نفر به اسلام مشرف شدند و این نشان می دهد که طراحی‌های دشمنان نتیجه معکوس دارد و با این رفتار نه تنها اسلام را منزوی نکرده‌اند، بلکه افراد بسیاری را به این دین متمایل کرده‌اند.
وی خطاب به این بانوی تازه مسلمان بیان کرد: وقتی در این شرایط کسی با بینش و آگاهی خود اسلام را انتخاب می‌کند، واضح است که از عمق فکری و عقلی بسیاری برخوردار است و امیدوارم بعد از این تصمیم نیز بر این بینش افزوده شود.
گفتنی است؛ در پایان نیز گواهی تشرف به اسلام این بانوی مسیحی به همراه هدایای معنوی و چند جلد کتاب به وی اهدا شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما