تاریخ انتشار :

پدر شهید کورسل

 مسلمان شدن یکی از برادران کمال کورسل

تابستان بود که به ژوان قرآن کوچکی هدیه دادم و همین قرآن کوچک، آنقدر کنجکاوی او را برانگیخت که باعث شد در سن ۱۵ سالگی مسلمان شود.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) علی مرادی، پدر شهید فرانسوی دفاع مقدس، کمال کورسل، با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید ژوان یا «کمال» کورسل، اظهار کرد: شجاعت، ایمان و اخلاق والا، از بارزترین ویژگی‌های شخصیتی ژوان به شمار می‌رفت و بسیار فردی کم حرف اما عمل‌گرا بود.
پدر شهید کورسل ادامه داد: ژوان در سن ۱۵ سالگی از فرانسه به تونس سفر کرد و این درحالی بود که تا آن روز به دلیل جدایی من و مادرش، دو سالی بود که او را ندیده بودم، تابستان بود که به ژوان قرآن کوچکی هدیه دادم و همین قرآن کوچک، آنقدر کنجکاوی او را برانگیخت که با ذره‌بین به مطالعه آن می‌پرداخت و سوالات زیادی برایش به وجود می‌آمد که برای رسیدن به پاسخ آن سوالات به هر طریقی تلاش می‌کرد و همین امر نیز باعث شد در سن ۱۵ سالگی مسلمان شود.
مرادی در خصوص گرایش شهید به مذهب شیعه، بیان کرد: کمال فقط در تعطیلات تابستانی به دیدار ما می‌آمد و پس از سفر به تونس و بازگشت به فرانسه با دانشجویان پیرو خط امام راحل(ره) آشنا شد و بعد از گوش دادن به سخنرانی حضرت امام خمینی(ره) که به زبان فرانسه در آنجا منتشر شده بود تحت تأثیر قرار گرفت و با آن که مادرش مخالف تصمیم او بود، اما ژوان روی تصمیم خود به گرایش مذهب شیعه و تحصیل در حوزه قم مصمم بود.
وی ادامه داد: به دلیل روابط متشنج کشور ایران و تونس از لحاظ سیاسی در زمان «بن علی» حتی کمال قادر به ارسال نامه به ما نبود و ما حدود ۲۰ سال از کمال اطلاعی نداشتیم تا اینکه حدود ۵ سال پیش تصمیم گرفتیم نامش را در اینترنت جستجو کنیم و بر همین اساس و تایید رایزن فرهنگی ایران در تونس متوجه شدم وی به شهادت رسیده و در شهر قم دفن شده است.
وقتی فهمیدم کمال به شهادت رسیده، خواب و خوراک خود را از دست دادم
این پدر شهید فرانسوی اظهار کرد: زمانی که از شهادت کمال مطلع شدم شوک بزرگی به من وارد شد تا جایی که چندین روز نمی‌توانستم چیزی بخورم و فقط گریه می‌کردم، فاتحه می‌خواندم و برای او رحمت خداوند را خواستار بودم.
مرادی با اشاره به سوره آل عمران و آیه «وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فی‏ سَبیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ» در پیامی به خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم، ابراز کرد: خوش به سعادت کسانی که در این راه جان خود را فدا کردند و بدانید که آن‌ها در بهشت هستند و امیدوارم مورد رحمت خداوند قرار گیرند.
 مسلمان شدن یکی از برادران کمال کورسل
وی در ادامه گفته‌های خود مسلمان شدن یکی از فرزندانش را از معجزات و برکات شهید کمال کورسل دانست و عنوان کرد: کمال سه خواهر و برادر ناتنی دارد و از این بین یکی از برادرهایش بدون اینکه اطلاعی از شهید شدن کمال داشته باشد در کشور آلمان مسلمان شد و برای زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س)، به ایران آمد که احساس می‌کنم این جریان شبیه به معجزه و از برکات کمال است.
یادآور می‌شود، شهید ژوان یا همان «کمال» کورسل در عملیات‌های زیادی از جمله والفجر ۱۰ شرکت داشت و در سال ۱۳۶۷ در سن ۲۴ سالگی، در عملیات مرصاد به شهادت رسید
منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار