تاریخ انتشار :

زیمبابوه

پایان دوره آموزشی «اسلام و مسیحیت» در زیمبابوه

دوره آموزشی «اسلام و مسیحیت» طی مراسمی به همت رایزنی فرهنگی ایران در زیمبابوه به کار خود پایان داد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این دوره با شرکت بیش از ۵۰۰ دانشجوی مسلمان و مسیحی به همت رایزنی فرهنگی ایران و با همکاری کشیشان مسیحی و اساتید دانشگاهی زیمبابوه برگزار شد.


آیین اختتامیه این دوره آموزشی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش زیمبابوه، محسن شجاع‌خانی، رایزن فرهنگی کشورمان در زیمبابوه، حجت‌الاسلام علی مهدوی، استاد اعزامی از مرکز بین‌المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حجت‌الاسلام مختاریان، استاد اعزامی از مؤسسه بین‌المللی مطالعات اسلامی قم، برگزار شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش زیمبابوه طی سخنانی در این مراسم، از برگزاری کلاس‌ها به صورت مسالمت‌آمیز و در محیطی کاملاً آموزشی و به دور از مناظره و تحقیر دیگر ادیان، قدردانی و تأکید کرد: در حال حاضر جمعیت مسلمانان در زیمبابوه رو به رشد است و برای پرهیز از شکل‌گرفتن گروه‌های افراطی و جنگ‌های بین مذهبی در تمام شهرهای این کشور و نه فقط حراره، نیازمند برگزاری چنین دوره‌هایی هستیم.
در پایان برنامه اختتامیه یک نسخه از کتاب «گفت‌وگوهای دینی در زیمبابوه» که به همت رایزنی فرهنگی کشورمان ویراستاری و منتشر شده است، به معاون وزیر آموزش و پرورش زیمبابوه اهدا شد و شرکت‌کنندگان گواهینامه‌های پایان‌دوره دریافت کردند.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار