تاریخ انتشار :

روحانی شیعه شده تایلندی:

عقلانیت شیعه علت گرایشم به این مذهب شد

روحانی شیعه شده تایلندی با اشاره به مطالعه خود در سایر ادیان و مذاهب، گفت: عقلانیت شیعه باعث شد تا به این مذهب گرایش پیدا کنم.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از فارس در سوادکوه، حجت‌الاسلام ایکارات جای پونگسای از کشور تایلند که از مذهب تسنن به مذهب شیعه گرویده است، صبح امروز در جمع معتکفان مسجد جامع پل‌سفید که با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه برگزار شد با اشاره به اینکه حضور در اعتکاف لطف الهی است، افزود: کشور تایلند دارای ۷۰ میلیون نفر جمعیت است که ۸۹ درصد آنان بت‌پرست و ۱۰ درصد مسلمان سنی و یک درصد بقیه مجموعه‌ای از ادیان مسحیت و یهود و شیعه هستند و زمینه های فساد و فحشا در این کشور با برنامه‌ریزی استعمارگران به وجود آمده است.

وی که ابتدا سنی بود و سال سال در حوزه دینی آنان تحصیل کرده بود و سپس شیعه شد و در حال حاضر کارشناس ارشد فقه دارد به لزوم دارا بودن مبنا برای اعتقادات دینی و مذهبی تاکید کرد و افزود: عقلانیت شیعه باعث شد تا به این مذهب گرایش پیدا کنم.

حجت‌الاسلام ایکارات جای پونگسای که نام اسلامی وی “حسین خان” است با بیان اینکه در ادیان و مذاهب مختلف مطالعه و جست‌وجو کرده است، خاطرنشان کرد: مذهب شیعه بهترین مسیر برای دستیابی به سعادت است.

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار