تاریخ انتشار :

ظلم ستيزی

وقتی جوانمردی یک شیعه جوان بودایی را در کافی شاپ مسلمان کرد

یک جوان اندونزیایی که پیرو دین بودا بوده، اخیرا در شهر شیعه نشین الأحساء به دین مبین اسلام و مذهب تشیع گروید.

به گزارش ره یافتگان به نقل از شیعه آنلاین، یک جوان اندونزیایی که پیرو دین بودا بوده، اخیرا در شهر شیعه نشین الأحساء به دین مبین اسلام و مذهب تشیع گروید.

 

وی ماجرای مسلمان شدنش را چنین بیان می‌کند: چند سال پیش برای کار به عربستان آمدم. در یک کافی شاپ به عنوان گارسون مشغول کار شدم. چندی پیش در یک روز شلوغ و پرکار،‌ به قدری تعداد مشتریان زیاد شد، که نتوانستم به خوبی از مشتریان پذیرایی کنم و درخواست هایشان را استجابت کنم.

او در ادامه افزود: یکی از مشتریان یک نوشیدنی سفارش داد اما بدلیل کار زیاد، فراموش کردم برایش ببرم. ناگهان بلند شد، فریاد کشید و بعد جلو آمد و یک سیلی بر صورت من زد. من از ترس از دست دادن شغلم، هیچ واکنشی از خودم نشان ندادم.

این جوان تازه مسلمان شده می افزاید: در همین هنگام یکی دیگر از مشتریان از جای خود برخواست و جلو آمد و از من پرسید: “چرا ساکتی؟ چرا از خودت واکنش نشان ندادی !” من چیزی نگفتم اما او اصرار کرد که من بایدجلوی ظلم بایستم. صاحب کافی شاپ نزدیک شد که درگیری را پایان دهد اما مشتری که مدافع من بود، راضی نشد و فورا با پلیس تماس گرفت.

وی افزود: پلیس آمد، ما را به پاسگاه برد. در آنجا فردی که مرا کتک زده بود وقتی فهمید مقصر است، شروع کرد به گریه کردن و درخواست بخشش، من در نهایت او را بخشیدم. فردای آن روز یک بار دیگر جوانی که از من دفاع کرده بود به کافی شاپ آمد. با او دوست شدم و پرسیدم: “چرا از من دفاع کردی؟!” گفت: دین من چنین دستوری به من داده ..

این جوان تازه شیعه شده، در ادامه گفت: از دینش بیشتر پرسیدم و وقتی درباره اسلام برایم توضیح داد، تصمیم خودم را گرفتم و مسلمان شدم. خدا را شکر که اکنون من یک مسلمان شیعه هستم.

اشتراک گذاری :


 1. سالاری گفت:

  سلام متشکرم از این سایت خوبتون
  اگر میشه کمی فعالتر باشین اخبار رو سریع تر منتقل کنید

 2. ستاره گفت:

  ببخشید من نفهمیدم کدوم دستور اسلام منظور اون آقا بود؟؟؟فکر نکنم انتقام جایی در اسلام داشته باشه!

  • edvardo گفت:

   سلام
   دوست عزیز خانم یا آقای
   سالاری
   موردی که فرمودید یه اشتباه ترجمه ای بوده اصلاح شد
   بازم تشکر خوشحال میشیم کمکهای شما بیشتر استفاده کنیم
   ملتمس دعای فرج
   رهیافتگان

 3. ستاره گفت:

  خواهش میکنم…ممنون که درستش کردین…شرمنده که بد برداشت کردم!!!

 4. منتظر گفت:

  برای تعجیل در فرج امام زمان عج صلوات بفرستید….

 5. مسعود گفت:

  حضرت عبدالعظیم (ع) می‌فرمایند: روزی به خدمت حضرت امام محمدتقی (ع) رسیدم و این گفتار دلنشین را از امام شنیدم که فرمود: دیدار دوستان آرامش و سلامت عقل را در پی دارد، اگر چه دیداری کوتاه باشد.

 6. مطهر گفت:

  نیا نیا گل نرگس نیا به دعوت ما

  هزار نامه کوفی یکی برای تو نیست

  انشاء الله برای مولایمان این شعر را زمزمه کنیم که
  بیا بیا گل نرگس بیا به دعوت عشاق
  هزار جان و تن ما فدای آمدن تو

  به ما هم سری بزنید …
  یا علی

آخرین اخبار