تاریخ انتشار :

دختر تازه مسلمان فلیپینی

“در قلبم میدانم که تصمیم درست را گرفته ام.”

پس از گدشت تقریبا یک هفته از روزه داری، خانم سی اذعان داشت که او در کنار احساس سلامتی و سبکی، حس نزدیکتر بودن به خدا را میکرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) – گروه ترجمه سایت رهیافتگان–مترجم- شادی پارسا

دختر ۳۱ ساله کاتولیک مذهب فلیپینی، شهادتین را آن شب در آن مرکز خواند. خانم Sy میگوید: “روز بعد تصمیمم را به مادرم گفتم. وی پس از یک مکث طولانی به من گفت، اگر این برنامه خداوند برای توست در این صورت من نمیتوانم تو را از گرویدن به اسلام باز دارم.”

در اولین رمضانش در سال ۲۰۰۹، Ruchell Charmain Sy برای روزه گرفتن (روزه برای مسلمانان به عنوان یادآور چالش هایی است که افراد کم شانس (افرادی که از شانس و اقبال کمتری بهره مندند) با آنها مواجه می‌شوند و دست و پنجه نرم می‌کنند و همچنین به عنوان یک کوشش جهت نزدیک شدن به خداوند به حساب می‌آید) تلاش کرد. اگرچه او یک مسلمان نبود ولی تمام رمضان را روزه گرفت، کتاب خواند و به تماشای ویدئو هایی در باب اسلام (در YouTube) پرداخت.

خانم سی می‌گوید: “دوستان مسلمانم مرا به گرویدن به دین اسلام تشویق می‌کردند اما من هنوز آماده نبودم. در آن زمان سوالات زیادی در ذهن من بود.”

به هر حال در ماه می او تصمیم به بازدید از مرکز تازه مسلمانان در ابوظبی و ملاقات با مسئول آن مرکز، دکتر ناصر راسیلس (Nasser Raciles)، گرفت.

دکتر راسیلس میگوید:‌ “این یک ملاقات برنامه ریزی نشده بود. او به من گفت اسلام را از طریق یوتیوب، کتاب ها و دوستان مسلمانش آموخته است. من از او پرسیدم پس چرا شهادتین را نگویی؟ شهادتین یک پیمان رسمی است، هنگامی که یک نفر شهادت می‌دهد هیچ معبود قابل پرستشی جز الله نیست و محمد (ص) پیامبر خداوند است.”

پس از گدشت تقریبا یک هفته از روزه داری، خانم سی اذعان داشت که او در کنار احساس سلامتی و سبکی، حس نزدیکتر بودن به خدا را میکرد.

او قبل از سپیده دم برای خوردن سحری و عبادت از خواب بر می خیزد، به محل کارش می رود و در نهایت به هنگام افطار روزه اش را میشکند (افطار میکند).

“من معمولا به هنگام روزه داری خسته و بدخلق بودم.” خانم سی که در پست ارتباط با مشتریان ایکیا (Ikea) در جزیره یاس مشغول به کار است، می گوید: “اما اکنون، در اولین رمضانم به عنوان یک مسلمان، دیگر احساس تند خویی نمی کنم بلکه احساس سبکی و خوشحالی دارم.”

دکتر راسیلس به تازه مسلمانان یادآور می شود تا ایمانشان را از طریق عبادت و شرکت در سخنرانی ها تقویت کنند. او میگوید:‌”ما در مرکز به آنها عبادت را که به زبان عربی است، می آموزیم. این ممکن است که در ابتدا دشوار باشد اما از آنجایی که عبادت (نماز) پنج بار در روز تکرار میشود، آنها قادر به حفظ کردنش پس از یک هفته خواهند بود.”

خانم سی مصمم است تا بیشتر در مورد اسلام، قرآن و روش زندگی مسلمانان بیاموزد.

“پس از گفتن شهادتین، من شروع به یاد گرفتن نماز کردم. من یک راهنمای نماز دارم ولی در حال تلاش برای به خاطر سپردن تمام متن هستم.”

رهیافتگان به اسلام بزرگترین تصمیم زندگی شان را میگیرند.“این تصمیم یک شوخی نیست،”

دکتر راسیلس میگوید؛ “بعضی ها ممکن است بنا به دلایل اشتباه و نادرستی اسلام را بپذیرند ولی ما در مرکز نمی توانیم آنها را دور کنیم. هدایت از جانب پروردگار می آید، اوست که مردم را به پذیرش اسلام دعوت کرده است. خداوند همه را بنا به خواسته اش صدا میکند.”

وقتی دوستان و همکاران مسلمان خانم سی از تصمیم مهم او مطلع شدند، او را از حمایتشان مطمئن ساختند.

“آنها حتی اشک ریختند،”  او میگوید؛‌” در قلبم میدانم که تصمیم درست را گرفته ام.”

او هم اکنون به کامل کردن روزه ها و اولین نماز عیدش در روز عید فطر، که پس از ماه رمضان جشن گرفته میشود، فکر میکند.

– گروه ترجمه سایت رهیافتگان–مترجم- شادی پارسا /

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار