تاریخ انتشار :

شهر واترویت

خرید ساختمان یک کلیسا برای ساخت مسجد

درحالی که بسیاری از کلیساهای آلبانی در ایالت نیویورک آمریکا، جماعت مسیحیان پایبند به مراسم مذهبی روز یکشنبه را از دست می‌دهند، این کلیساها اکثرا تغییر کاربری داده یا تخریب می‌شوند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از timesunion، جماعت مسلمانان آمریکایی در شهر واترویت واقع در شهرستان آلبانی در ایالت نیویورک، قصد خرید ساختمان یک کلیسا را دارد.

کلیسای ۱۴۲ ساله که متعلق به مسیحیان پرزبیتری بوده است، در سال ۲۰۱۵ رسما تعطیل شده، و قرار است به زودی به مسجد فقه تغییر کاربری بدهد. این کلیسا در سال ۱۸۷۵ ساخته شده و نخستین کلیسای پرزبیتری تاسیس شده در این منطقه از آمریکا می‌باشد.

بسیاری از کلیساهای منطقه آلبانی در ایالت نیویورک آمریکا که در قرن‌های ۱۹-۲۰ میلادی با ورود مهاجران مسیحی تاسیس شده‌اند، با این حال بسیاری از این کلیساها به تدریج جماعت مسیحیان معتقد و پایبند خود را از دست داده و مراسم روز یکشنبه این کلیساها به تعطیلی کشیده شده‌اند، در همین راستا بعضی از آن‌ها تخریب شده و سایرین نیز تغییر کاربری می‌دهند.

مسجد فقه برای آغاز فعالیت نیاز به مجوز داشته  و در صورت دریافت مجوز این کلیسا را از مسیحیان خریداری می‌کند.

جماعت مسلمانان آلبانی طی بیانیه‌ای درباره برپایی مسجد جدید اعلام کردند: جمعیت مسلمانان این منطقه زیاد بزرگ نبوده و در نتیجه تغییرات زیادی در منطقه ایجاد نخواهند کرد. ارائه جماعت مذهبی جدید ارتقاء ثبات، ارزش‌ها، رفاه و رشد محله می‌باشد.

این مسجد از در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۲تا ۵ بعد از ظهر و در روزهای شنبه و یک شنبه تا ۶ بعد از ظهر باز بوده و خدماتی چون نمازهای جماعت روزانه، گردهمایی‌های میان ادیانی ماهانه، جلسات مشاوره خانوادگی، نشست‌های جوانان و کلاس‌های زبان انگلیسی و شهروندی را برگزار خواهد کرد.

 منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار