گردشگری حلال
جدیدترین رتبه‌بندی کشورهای جهان از نظر پذیرش گردشگران مسلمان

شرکت‌های رتبه‌بندی گردشگری حلال «اسکرین ریتینگ» (CrescentRating) و «مسترکارد» (Mastercard)، جدیدترین رتبه‌بندی کشورهای جهان از نظر پذیرش گردشگران مسلمان را اعلام کردند.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه خبری « focustaiwan»، بر اساس این آمار کشور تایوان به عنوان کشوری که جزء اعضای سازمان همکاری اسلامی نیست، با رتبه ۵۲,۴ پس از کشورهای سنگاپور (۶۷.۳)، تایلند (۶۱.۸)، بریتانیا (۶۰.۰)، آفریقای جنوبی (۵۳.۶)، هنگ کنگ (۵۳.۲) و ژاپن (۵۲.۸) در ردیف هفتم مقصد گردشگران مسلمان در جهان قرار دارد.

بر اساس شاخص جهانی گردشگری اسلامی، در میان کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، کشور مالزی با نمره ۸۲,۵ به مدت هفت سال متوالی در رده اول قرار دارد و پس از آن کشورهای امارات (۷۶.۹)، اندونزی (۷۲.۶)، ترکیه (۷۲.۴) و عربستان (۷۱.۴) به ترتیب در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند.
شاخص جهانی گردشگری اسلامی، ۱۳۰ مقصد گردشگری در دنیا را با ارزیابی آن‌ها با یازده معیار شامل مهمان‌نوازی، داشتن امنیت عمومی به ویژه برای گردشگران مسلمان، میزان جذب گردشگران مسلمان، ارائه گزینه‌های غذایی بیشتر و تضمین محصولات حلال پوشش می‌دهد.
معیارهای دیگر شامل دسترسی به مسجد، تسهیلات فرودگاهی، گزینه‌های تطبیق و ارتباط آسان، وجود خطوط هوایی بین کشور مبدأ و مقصد و صدور ویزای رایگان است.
طبق گزارش دو شرکت رتبه‌بندی گردشگری حلال، تعداد گردشگران مسلمان در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۲۱ میلیون برآورد شده است که انتظار می‌رود این تعداد در سال ۲۰۲۰ به ۱۵۶ میلیون نفر افزایش یابد.
منبع:ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: