تاریخ انتشار :

موسی الاعسم

از نظر کلیسای کاتولیک اسپانیا، مذهب شیعه نماینده چهره درخشان دین اسلام است

عرصه اسلامی اسپانیا در اختیار وهابیت است به گونه ای که وهابی ها ۹۵ درصد این عرصه را به خود اختصاص داده اند و غالب آنها نیز مسلمانان اهل کشور مغرب هستند که گرایش های وهابی و سلفی دارند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) مؤسسه آل البیت(ع) اسپانیا از مؤسسات وابسته به حضرت آیت الله سیستانی است که در سال ۲۰۱۵ تاسیس شده و هم اکنون تحت اشراف حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی فعالیت می کند.

موسی الاعسم رئیس این مؤسسه در گفتگو با پایگاه “کتابات المیزان” گفت: شیعیان اسپانیا به ویژه عراقیان ساکن این کشور در اقلیت هستند.

وی درباره عملکرد مؤسسه آل البیت اسپانیا گفت: اهمیت عملکرد این مؤسسه از چند جهت می باشد:

۱٫ جدا شدن اسپانیا از اروپا.

۲٫ عدم وجود مبلغان اسلامی در اسپانیا.

۳٫ عدم سهولت رسیدن مبلغان به اسپانیا.

وی افزود: عرصه اسلامی اسپانیا در اختیار وهابیت است به گونه ای که وهابی ها ۹۵ درصد این عرصه را به خود اختصاص داده اند و غالب آنها نیز مسلمانان اهل کشور مغرب هستند که گرایش های وهابی و سلفی دارند به گونه ای که هم اکنون بیشتر مساجد اسپانیا در دست اتباع مغرب است و ائمه مساجد اسپانیا نیز توسط مدیریت اوقاف و امور دینی مغرب صورت می گیرد که نشان دهنده میزان نفوذ مغرب در اسپانیا می باشد.

الاعسم ادامه داد: در گذشته درگیری های زیادی میان دو مذهب مالکی و حنبلی در اسپانیا وجود داشت تا اینکه به خاطر حمایت های عربستان، حنبلی ها بر مالکی ها غلبه یافتند و مذهب مالکی تابع مذهب حنبلی شد و مثال روشن این حاکمیت مذهب حنبلی در مساله رؤیت هلال ماه رمضان قابل مشاهده است؛ چراکه ۹۰ درصد مردم در این مساله از عربستان تقلید می کنند و کاری به فتوای وزارت اوقاف مغرب هم ندارند.

رئیس مؤسسه آل البیت اسپانیا گفت: مؤسسه آل البیت تلاش می کند حضور فعالی در اسپانیا داشته باشد.

وی در پایان سخنان خود گفت: هم اکنون از نظر کلیسای کاتولیک اسپانیا، مذهب شیعه نماینده چهره درخشان دین اسلام است.

 منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار