کالیفرنیا
مدارس «سن دیه‌گو» وطرحی برای مقابله با اسلام‌هراسی

یکی از بزرگترین مدارس سن دیه‌گوی آمریکا از طرح این مدارس برای مقابله با اسلام‌هراسی و ترویج درک مردم از فرهنگ اسلامی در برابر منتقدان دفاع کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «کوین بیسر»، معاون رئیس هیئت مدیره مدرسه «متحد سن دیگو» در ایالت «کالیفرنیا» گفت که تلاش‌ها بر روی مدل‌سازی طرحی برای مقابله با اسلام‌ستیزی و خشونت علیه مسلمانان متمرکز شده است.
او گفت: «دانش‌آموزان مسلمان به طور مداوم هدف آزار و اذیت و خشونت جنسی قرار می‌گیرند، بر روی آن‌ها آب دهان انداخته می‌شود و حجاب از سر آن‌ها برداشته می‌شود. این مشکلات در تمامی مدارس آمریکا به‌طور جدی دیده می‌شود.»


نخستین بار این طرح حدود ۲۰ روز گذشته مطرح شد.
هدف از این طرح چند ساله شامل حصول اطمینان از تقویم کارکنان از جمله تعطیلات مناسبتی مسلمانان، بررسی ابزار کتابخانه مخصوص فرهنگ مسلمانان، ارائه منابع به معلمان و مشارکت با شورای روابط اسلامی آمریکا می‌شود.
این منطقه همچنین قصد دارد کلوپ‌هایی را در دبیرستان‌ها برای ترویج فرهنگ اسلامی آمریکا، ایجاد «فضاهای امن» برای دانشجویان و آموزش فرهنگ اسلامی به کارکنان راه‌اندازی کند.
نامه‌ای در مورد موارد و اهداف این طرح به کارکنان و والدین دانش‌آموزان این مدرسه ارسال خواهد شد. انتظار می‌رود این کار قبل از ماه رمضان آغاز شود.
«حنیف محبی»، مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی ـ اسلامی سن دیه‌گو گفت: «ما معتقدیم که این اولین گام بزرگ در جهت حفاظت از دانش آموزان مسلمان در برابر اسلام‌هراسی است.»
بنابر گزارش شورای روابط اسلامی آمریکایی، کالیفرنیا در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۵ درصد از دانش ‌آموزان مسلمان این ایالت هدف رفتارهای خشونت ‌آمیز توسط دانش‌آموزان غیرمسلمان قرار گرفته‌‌اند.
پاییز گذشته نیز مدارس دولتی شهر کانزاس و اوکلند در کالیفرنیا قطعنامه‌هایی را در همبستگی با دانش‌آموزان مسلمان تصویب کردند.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما