امریکا
در شهر دوور امریکا راهپیمایی مردم در حمایت از مسلمانان

مردم شهر «دوور» در ایالت دلاور آمریکا دیروز، ششم اردیبهشت‌ماه، برای نشان‌دادن همبستگی و حمایت خود از مسلمانان راهپیمایی کردند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از پایگاه خبری «Delaware State News»، در این راهپیمایی همه اقشار جامعه از سرباز و معلم تا پلیس و دیگران حضور داشتند.

MuslimRally2-MCleryJaveria Ahmed holds a sign during the Unity Rally in Support of Delaware Muslim-American Community at Legislative Mall on Wednesday. Delaware State News/Marc Clery

این راهپیمایی در پاسخ به جو به وجود آمده در آمریکا علیه مسلمانان و بی اعتمادی به اسلام و عقاید اسلامی در پی ریاست جمهوری ترامپ برگزار شد.
مردم ایالت دلاور اوایل ماه جاری نیز نسبت به مخالفت برخی از سناتورهای آمریکایی با قرائت بخش‌هایی از قرآن در مجلس سنا، اعتراض خود را اعلام کردند.
ده‌ها نفر با شرکت در راهپیمایی روز چهارشنبه ضمن در دست داشتن پرچم آمریکا، خواستار وحدت مردم و پایان‌دادن به تبعیض علیه مسلمانان شدند.
«جان کارنی»، فرماندار دلاور در سخنرانی کوتاهی از شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی تشکر کرد.
عبدالهادی، امام جماعت جمعیت اسلامی دلاور نیز گفت: تنها یک نژاد وجود دارد و آن نژاد انسان است و همه ما یکسان آفریده شده‌ایم.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما