تاریخ انتشار :

کوتاه نوشت از یک قهرمان

شهید عبدالرسول زرین رکورد دار تک تیر اندازی موفق دنیا + عکس و فیلم

بسیار بی تکبر، مهربان و شوخ طبع بود، چه در محله و چه در بین رزمندگان و مصداق آیه شریفه اشداعلی الکفار و رحمابینهم

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) مولف :  جمال طاهری ( علی )  / دیگر کوتاه نوشت از شهدای شاخص اصفهان را اینجا ببینید

تک تیرانداز برتر جهان

اهل یکی از بخشهای اطراف گچساران بود، در کودکی پدر و مادرش را از دست داد، در ۱۵ سالگی به خاطر ظلم خوانین و مشکلاتی که برایش به وجود آمده بود به تنهایی به اصفهان عزیمت کرد و بعد از مدتی کار و تلاش تشکیل خانواده داد. از وی ۷ فرزند به یادگار مانده است.

از کردستان تا جنوب

در کردستان در مقابله با ضد انقلاب نقش کلیدی و حساسی را با مهارت تک تیر اندازی خود بازی کرد. پس از آن به جبهه جنوب رفت و در کنار شهید خرازی جنگیدشهید خرازی میگوید: شهید زرین در موفقیت عملیات فرماندهی کل قوا نقش خیلی تعیین کننده و بسزایی داشتند.

 

جانبازی

بارها زخمی شده بود و ۶۰ در صد از کار افتادگی داشت. خرازی معافیت او را از رزم صادر کرده بود اما هیچ وقت از پای ننشست.

رکورد ۳۰۰۰ شلیک موفق

این ادعای بزرگی است ولی اتفاق افتاده است، شوخی نیست. این مطلب به تأیید حاج حسین خرازی رسیده و قول او و چند تن از سرداران ارشد لشکر امام حسین (علیه السلام) است که به وسیله سلاح اس وی دی بیشتر از ۳۰۰۰ نفر از فرماندهان بعثی، تیربارچی ها و سایر نیروهای مؤثر دشمن را به هلاکت رساند.

 

فاتح تک نفره

چند تپه را به تنهایی تصرف نمود، تپه هایی که زرین تصرف کرده بود در همان زمان به نام خودش نام گذاری کرده بودند.

 

لقبی که شهید خرازی به او داد

شهید زرین پس از آن که به تنهایی یک تپه را که یک گردان از پس آزاد سازی آن برنیامده بود، تصرف کرد از جانب حاج حسین خرازی به «گردان یک نفره» معروف شد.

 

دوئل (ماجرای عکسی که در آن گوش زرین مجروح شد)

شهید زرین و تک تیرانداز خبره عراقی به صورت همزمان همدیگر را هدف قرار می دهند. گلوله زرین به هدف می خورد ولی گلوله تک تیرانداز بعثی به گوش زرین می خورد. این عکس حماسی را امام خمینی دیده و حتی زرین را به یک دیدار خصوصی دعوت کرده بود. شهید زرین این لبخند رضایت امام از او را بهترین خاطره زندگی اش می دانست.

 

فرماندهان و نیروهای مؤثر را میزد

اکثر هدفهای او فرماندهان، تک تیراندازان، تیربار چیان، بی سیم چی های عراقی و دیگر نقاط حساس دشمن بود؛ به شکلی که دشمن را زمین گیر، عاصی و دچار دست پاچگی می کرد و با زدن سازمان رزم فرماندهی دشمن به قول فرماندهان ارشد لشکر: “ایشان معادلات نظامی دشمن را در جنگ به هم میزد.”

حرفه ای و سریع

اولین نیروی واکنش سریع در جنگ شهید زرین بود و به قول شاهدان عینی تیرش دومی نداشت و قطعا به هدف میخورد. به تنهایی و گاهی چندین روز در نزدیک ترین فاصله با دشمن قرار می گرفت و با خونسردی کامل به مأموریت های مختلف خود بدون ذره ای ترس و دلهره می پرداخت.

 

بی تکبر بود

بسیار بی تکبر، مهربان و شوخ طبع بود؛ چه در محله و چه در بین رزمندگان و دقیقاً مصداق آیه شریفه اشداء علی الکفّار و رحماء بینهم بود.

 

توسل می کرد

همیشه نشانه گیری و تیراندازی هایش را با توسل شروع می کرد و می گفت: خدایا من برای تو شلیک می کنم، نه برای نفسم. و بعد دو آیه شریفه (وَ ما رَمَیتَ إذ رَمَیت ولکِنَّ اللهَ رَمی) و (وَ جَعَلنا مِن بَینِ أیدیهِم سَدّاً وَ مِن خَلفِهِم سَدّاً فَأغشَیناهُم فَهُم لا یُبصِرون) را تلاوت می کرد.

نفر در برابر تانک

در عملیات رمضان در ۳ ساعت فقط ۷۰ نفر از تیربارچی ها، نیروهای اطراف و پشت تانک و حتی راننده تانک دشمن و همچنین یکی از فرماندهان ارشد بعثی را شکار کرد تا بچه ها که به خاطر دستور عقب نشینی پشت تانک های دشمن مانده بودند سالم برگردند و پس آن خودش به شدت مجروح شد.

 

شفا گرفتن از امام حسین (علیه السلام)

پس از مجروحیت روزی که در بیمارستان باید پایش قطع میشد و امیدی به حیات او نبود، خودش می گوید یک لحظه دلم شکست و با امام حسین (علیه السلام) درد دل کردم که یا امام حسین (علیه السلام) ما قرارمان شهادت جبهه جنگ بود نه بیمارستان. و می گوید در این حال بودم که یک دفعه دیدم ۱۴ معصوم (علیهم السلام) دور تختم حلقه زدند.

امام حسین (علیه السلام) به او می فرماید: تو یک سرباز ساده نیستی، تو یک سرباز واقعی هستی. ما شما را داریم. و او را شفا می دهد و حدود یک سال و نیم بعد از این مکاشفه، ایشان در زمان و مکانی شهید می شود که مولایش امام حسین (علیه السلام) خبر آن را به او داده بود.

نگذاشت مثل جنگ احد شود

در عملیات والفجر ۴ عملاً و به تنهایی چهل نفر از نیروهای دشمن که می خواستند مثل جنگ احد بچه ها را از پشت ارتفاعات کانیمانگاه قیچی کنند، به درک واصل کرد به جز آنهایی که مجروح شدند (حدود شصت نفر را زده بود). شهید خرازی می گوید: شهید زرین با این کارش توانست عملیات مرحله سوم والفجر ۴ را به پیروزی برساند.

 

جایزه صدام برای شکار زرین

صدام برای شکار این تک تیرانداز (Sniper)، یک تیم بیست نفری از تک تیراندازهای معروف بین المللی را اجیر کرد!!! (نقل از محمد عبد الحمید، یکی از افسران اسیر شده عراقی)

 

صبح عملیات چشمم به دست زرین بود

شهید خرازی بارها گفته بود: من صبح عملیات بعد از خداوند و اهل بیت چشمم به دست توانمند شهید زرین است. و نیز گفته بود: در عملیاتها هر کجا لشکر کم می آورد و یا به مشکلی بر می خورد، زرین به تنهایی همه قضایا را حل می کند.

و انگار او جنگی به دنیا آمده بود.

 

نحوه شهادت

در عملیات خیبر ، او که زمان و مکان شهادتش را به دوستان خبر داده بود و مولایش امام حسین(علیه السلام) در مکاشفه ای او را سرباز واقعی خود خطاب کرده بود، بر اثراصابت ترکش خمپاره به سر به شهادت رسید. برای متخصصین تک تیراندازی جالب بود که پس از ۴ سال جنگ جانانه و شبانه روزی شهید زرین تک تیراندازهای دشمن نتوانستند او را پیدا کنند.

***

 تهیه شده در گروه تحقیقات سایت رهیافته وابسته به انجمن شهید ادواردو آنیلی

 

کمیک استریپ شهید زرین را اینجا دانلود کنید

 

گفتگو با پسر شهید زرین دکتر اصغر زرین را اینجا ببینید

انیمیشن کوتاه و جذابی در مورد شهید زرین 

<

>

مستند شهید زرین

 

<
>

کلیپ نصر تی وی در مورد شهید زرین

<

>
گزارش شبکه خبر در مورد شهید زرین
<

>
تصاویر شهید زرین

 

اشتراک گذاری :


  1. احمد گفت:

    رکورد ۳۰۰۰ شهید موفق!!!?

آخرین اخبار