سید هادی خسروشاهی
کتاب «اسلام ­ستیزی غرب و کلیسا»

کتاب «اسلام ستیزی غرب و کلیسا»، متن یک سخنرانی، یک گفتگو، یک مقاله و چند یادداشت کوتاه سید هادیخسروشاهی درباره «اسلام­ هراسی» و «خشونت مسیحیان در طی قرون مختلف» است که با توجه به اهمیت آن و برنامه ­ریزی جدی برای مقابله با آن، در قالب کتاب حاضر منتشر شده است.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) کتاب «اسلام ­ستیزی غرب و کلیسا» نوشته سید هادی خسروشاهی به همت انتشارات کلبه شروق قم منتشر شد.

نویسنده کتاب که از نویسندگان باتجربه حوزه علمیه قم و از شاگردان امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی(ره) است و به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در واتیکان فعالیت می کرده است، پس از نگارش «واتیکان، دنیای اسلام و غرب» و ترجمه «پژوهشی درباره انجیل و مسیح» (نوشته آیت الله کاشف الغطاء)، به مسأله اسلام ستیزی غرب و کلیسا پرداخته است.

امپریالیسم غرب در کلیت خود، با همکاری عملی «واتیکان» و بخش اعظم ارباب کلیسا در بلاد دیگر، تا آن­جا که در توان دارند، بر مسأله «اسلام ­هراسی» در همه جای جهان، به­ ویژه کشورهای غربی ـ اعم از اروپا و آمریکا ـ دامن می­ زنند تا آن­جا که هم­اکنون از مرحله اسلام ­هراسی، به فاز «اسلام­ ستیزی»! رسیده­­ اند و با استفاده از وسایل و ابزاری که در اختیار دارند، به این توطئه شوم و ضد اخلاقی خود ادامه می­ دهند. این کتاب شامل چند بحث این فعال باتجربه و صاحب نظر مسائل بین المللی در این رابطه است که به مناسبت­ های مختلف تهیه شده و می ­تواند ماهیت توطئه و عاملان اصلی آن را افشا کند.

ضرورت تحقیق درباره موضوع کتاب (اسلام ستیزی)

«اسلام ­هراسی» و یا به عبارت روشن­تر «اسلام­ ستیزی» پدیده جدیدی در غرب مسیحی نیست. از زمان ظهور اسلام، به تعبیر قرآن مجید، «احبار و رهبان» همواره در حال توطئه بر ضد اسلام و مسلمین بوده ­اند، که بعدها و از زمان­ های بسیار دور همچنان ادامه یافته و در دوران جنگ­ های صلیبی و قتل عام مردم مسلمان به فتوای پاپ­ ها و مأموران کلیسا، به مرحله تکاملی خود رسیده است.

در عصر ما، علاوه بر این­که جن گ­های صلیبی نیابتی در اغلب کشورهای اسلامی ـ عربی ـ آفریقایی ادامه دارد و همه­ روزه هزاران مسلمان بی­ گناه توسط مزدوران عرب و غرب با سلاح ­های اهدایی امپریالیسم غرب و صهیونیسم بین­ المللی قتل عام می­ شوند، در این میان پدران روحانی و در رأس آن­ها عالی­جناب پاپ به دعا و نیایش ـ فقط برای مسیحیان ـ و به برکت ­بخشی و قدیس­ سازی مشغولند و گویا از فجایع ضد بشری هم ­کیشان خود، اصولاً آگاه نیستند. اسلام ­هراسی کنونی در غرب بر ضد هر کسی که مسلمان نامیده می­ شود و یا فقط پوشش اسلامی دارد، به طور گسترده ­ای ادامه داشته و در عمل تبدیل به اسلام­ ستیزی شده است.

به نظر خسروشاهی، نویسنده کتاب «اسلام ستیزی غرب و کلیسا»، موج جدید اسلام­ ستیزی با یک سخنرانی جناب ژوزف راتزینگر یا پاپ بندیکت شانزدهم، پاپ سابق، علیه پیامبر اکرم(ص) به این دشمنی، جنبه رسمی و علنی داد و جورج بوش پسر، رئیس­ جمهور اسبق آمریکا، همزمان و به صراحت از «جنگ مقدس» ـ صلیبی ـ سخن گفت و پس از این مقدمه چینی ­ها، توطئه تجاوز رسمی و علنی بر ضد کشورهای اسلامی آغاز شد و صدها هزار نفر از مسلمانان در کشورهای عراق، سوریه، افغانستان، یمن، لیبی، لبنان و… با هجوم وحشیانه جنایتکاران صلیبی عصر ما، قتل­ عام شدند که هنوز هم این جنایات به شکل روشن و آشکاری در این کشورها ادامه دارد.

خسروشاهی در پایان مقدمه­ اش بر این کتاب می ­نویسد: «متأسفانه واتیکان در قبال اسلام­ هراسی و اتهامات بر ضد مسلمانان، نه ­تنها موضعی قاطع و رسمی نمی­گیرد، بلکه خود به نحوی پنهان یا آشکار، با همکاری امپریالیسم، آتش ­بیار معرکه است و آن­وقت باید پرسید چگونه از گفتگوی بین ادیان و «حوار مسیحی ـ مسلمان» سخن می ­گوید؟»

محتوای کتاب

کتاب «اسلام ستیزی غرب و کلیسا»، متن یک سخنرانی، یک گفتگو، یک مقاله و چند یادداشت کوتاه سید هادیخسروشاهی درباره «اسلام­ هراسی» و «خشونت مسیحیان در طی قرون مختلف» است که با توجه به اهمیت آن و برنامه ­ریزی جدی برای مقابله با آن، در قالب کتاب حاضر منتشر شده است.

بخش اول کتاب با عنوان «اسلام ­ستیزی غرب: استشراق و مستشرقین»، متن سخنرانی استاد خسروشاهی در انجمن علمی ادیان حوزه علمیه قم است. استاد خسروشاهی در این سخنرانی، برای استشراق (شرق شناسی) چهار مرحله ترسیم کرده است: ۱. مرحله استشراق مذهبی و رابطه آن با تبشیر، ۲. مرحله نظامی و آثار جنگ­های صلیبی بر استشراق، ۳. مرحله سیاسی استعماری برای استشراق، ۴. پدیده استشراق علمی و آکادمیک.

وی علی­رغم تقدیر از تلاش خالصانه و صادقانه معدود مستشرقین، معتقد است که مراحل سه­ گانه استشراق در همه مراحل با اسلام ­ستیزی و مسلمان­ کشی همراه بوده است و اسلام ­ستیزی غرب در مرحله چهارم نیز علی­رغم استشراق علمی، با شدت بیشتر و شکلی دیگر، همچنان ادامه یافت و ادامه دارد که به صورت فشار بر مسلمانان در همه کشورهای اسلامی و منع آن­ها از پوشش اسلامی و تضییع حقوق قانونی و انسانی آن­ها می­ توان دید. وی در پایان این گفتار، خواستار انجام تحقیقات جدی و عمیق در دو موضوع: «استشراق و مستشرقین» و دیگری «تبشیر مسیحی­ گری» (به ویژه در ایران و از زمان قاجار تاکنون) شد.

بخش دوم کتاب، گفتگوی مجله «تاریخ در آئینه پژوهش» با استاد درباره «سابقه و ریشه تاریخی دشمنی دستگاه پاپی با اسلام» است. وی معتقد است که متأسفانه موضع ­گیری پاپ و واتیکان در قبال حوادث جهان اسلام در راستای اهداف سیاسی ـ نظامی سرمایه ­داری و امپریالیسم غربی است. خسروشاهی در این گفتگو بیان می­کند که غرب در کلیت خود، ماهیت نژادپرستانه ­ای دارد و اکنون پیشرفت مسلمانان و توسعه و گسترش نفوذ اسلام در اروپا و آمریکا و گرایش اندیشمندان و روشنفکران غربی به اسلام، به اضافه اسلام­ آوردن مستمر انبوهی از افراد عادی مسیحی در غرب و آفریقا و آسیا و نیز رشد و ازدیاد جمعیت مسلمانان در اروپا، و عواملی از این قبیل، باعث شده که آن­ها نگران نفوذ و سلطه مسلمانان شده و به آغاز نگ صلیبی جدید روی آوردند.

خسروشاهی معتقد است که کشورهای غربی، بخش سیاسی ـ نظامی تهاجم بر ضد مسلمانان را اداره می ­کنند و پاپ و کلیسا مأموریت هجمه فرهنگی ـ مذهبی بر ضد مسلمانان را عهده­ دار شده ­اند. نشر کاریکاتورهای اهانت­ آمیز در جراید غربی و نمایش­ فیلم­ های زننده بر ضد پیامبر اعظم(ص) نشان دهنده عمق توطئه­ ای است که غرب در کلیت خود، بر ضد اسلام و مسلمانان تدارک دیده است.

بخش سوم کتاب مقاله ­ای از استاد خسروشاهی درباره «جنگ­های صدر اسلام و جنگ­های صلیبی» است که وی  در آن به این اتهام قدیمی که «اسلام دین جنگ و جهان­گشایی بوده و به زور شمشیر پیش رفته است» پاسخ شایسته و متقن داده است؛ اتهامی که قرن­ هاست دشمنان اسلام و در رأس آن پاپ ­ها و ارباب کلیسا آن را تکرار کرده ­اند و در زمان ما هم طبق پروژه اسلام­ ستیزی سازمان سیا و دیگر نهادهای وابسته به امپریالیسم جهانی، به اوج خود رسیده است.

استاد خسروشاهی در این مقاله ابتدا به دیدگاه تورات و عهد قدیم و عهد جدید درباره جنگ و انگیزه­ های آن و چگونگی آن را پرداخته است و سپس آمار آدم­ کشی ­ها و خونریزی ­هایی که در قرون گذشته به دست یهودیان و نصارا انجام شده است را بیان می­ کند و سپس بحث­ «جهاد در اسلام» و انگیزه­ های آن و جنگ­­ های صدر اسلام را تبیین می­ کند و این دو را با هم مقایسه می­ کند تا نشان دهد که غربیان به دروغ و غلط، اسلام را دین جنگ و خشونت و خونریزی­ معرفی کرده ­اند، در صورتی که واقعیت ­های تاریخی، خلاف این مطلب را ثابت می­ کند و پس از بررسی کامل مخاطبان خواهند فهمید که تنها دین صلح و هم­زیستی جهانی، دین اسلام است و بس. این مقاله نخست در سال ۱۳۴۸ تحریر شد و در سالنامه «سیمای اسلام» و نشریه «دارالتبلیغ اسلامی» چاپ شد.

پایان بخش کتاب هم سه یادداشت کوتاه است با عناوین «سابقه اسلام­ ستیزی» (نوشته شده در عید غدیر سال ۱۳۸۷)، «توطئه مذهبی ـ سیاسی مسیحیت افراطی!» (گفتگویی کوتاه با خبرگزاری قرآن ایران (ایکنا))، در تاریخ خرداد ۱۳۹۴ در نقد سخنان پاپ بندیکت شانزدهم) و «آیین شمشیر کدام است؟» (یادداشتی در پاسخ به تهمت ناجوان مردانه مبشران مسیحی و مستشرقان به اسلام درباره «اسلام به زور شمشیر پیش رفته است».)

خسروشاهی در یادداشت آخر بیان می­ کند کسانی که می­ گویند «اسلام به زور شمشیر پیش رفته» نظری جز اسلام ­ستیزی و کینه ­دوزی ندارند و واقعیت­ های تاریخی گذشته و حوادثی که در عصر ما به وقوع پیوسته، این ادعای ناجوانمردانه را تکذیب می­ کند.

فهرست اعلام، اماکن و کتب هم به کار ارزش بیشتری داده و مطالعه و فیش­ برداری و تحقیق آن را برای محققان و مخاطبان آسان­ تر ساخته است.

مشخصات کتاب

کتاب «اسلام­ ستیزی غرب و کلیسا» در ۱۰۴ صفحه، قطع رقعی، تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۴۰۰۰ تومان در زمستان ۱۳۹۵ از سوی انتشارات کلبه شروق منتشر شده است.

برای تهیه این کتاب و دیگر آثار سید هادی خسروشاهی می توان از طریق انتشارات کلبه شروق (۰۲۵۳۷۸۳۸۱۴۴) یا سایت مرکز بررسی های اسلامی (www.iscq.ir) اقدام کرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: