خاطره‌ای از تازه مسلمان نامیبیایی:
نظم ، تدین همکلاسی‌ام مرا مسلمان کرد

ک نغر از کشور نامیبیا در این بخش حضور یافت و گفت «من فردی مسیحی بودم، اما اسلام را پذیرفته و شیعه شده ام».

IMAGE634462429411718750
متانت، نظم ، تدین و تقید همکلاسی‌ام مرا مسلمان کرد

به گزارش رهیافتگان:مسؤول بخش انگلیسی روابط عمومی و امور بین الملل آستانه مقدسه حضرت معصومه(سلام الله علیها) به نقل از تازه مسلمان نامیبیایی گفت: متانت، نظم ، تدین و تقید همکلاسیم سبب مسلمان شدنم شد.

حجت الاسلام ولی غیبی، مسؤول بخش انگلیسی روابط عمومی و امور بین الملل آستانه مقدسه حضرت معصومه(سلام الله علیها) گفت: در طول پنج سال فعالیت خود در بخش انگلیسی، شاهد خاطرات بسیاری بوده‌ام، مسلمان و شیعه شدن افراد بهترین خاطره بنده در طول این سال ها بوده است.

این استاد دانشگاه، در ادامه به بیان یکی از خاطرات خود پرداخت و افزود: سال گذشته یک نغر از کشور نامیبیا در این بخش حضور یافت و گفت «من فردی مسیحی بودم، اما اسلام را پذیرفته و شیعه شده ام».

دلیل مسلمان شدنش را پرسیدم، گفت: «یک همکلاسی مسلمان داشتم،‌ مؤدب،‌ درسخوان و منظم بود و هر روز برای ادای فریضه نماز به مسجدی در نزدیکی محل اقامتمان می رفت.

از او درباره اسلام پرسیدم،‌ گفت اتفاقا کتابی درباره اسلام دارم، کتاب را به من داد، با مطالعه آن کتاب دریافتم اصول، فروع و مناسک اسلام خلاف عقل نیست و به دل می نشیند، اسلام را پذیرفتم.

موضوع «مسلمان شدنم» را با بستگانم در میان گذاشتم. پدر، مادر و بستگانم مرا طرد کرده و گفتند تو از دین ما خارج شده ای و مرا از خانه بیرون کردند.

برخورد خانواده ام برایم خیلی سخت و سنگین بود، موضوع را با دوستم در میان گذاشتم، مرا به یک مرکز اسلامی که کارهای فرهنگی می‌کرد، معرفی کرد، آنها مرا پذیرفتند و قول دادند که امکاناتی برای من فراهم کنند.

در آن مرکز کتاب‌های زیادی در مورد اسلام وجود داشت، آن کتاب ها را عمیقا مطالعه کردم و در اسلام خود راسخ‌تر شدم، برخورد آن دوستان و مطالعه بیشتر مرا به تشیع ترغیب کرد.

این سفر را هم برای زیارت حضرت امام رضا(علیه السلام) آمده‌ام، متانت، نظم ، تدین و تقید همکلاسی‌ام سبب مسلمان شدنم شد.

 

 خبرگزاری رسا ـ

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما