نیویورک
کمپین جمع آوری امضای اینترنتی برای برداشته شدن اسامی اسلامی از روی پیاده‌روهای نیویورک

یکی از رسوم شهرداری نیویورک نوشتن اسامی افراد برجسته و شناخته شده روی پیاده‌روهایی می‌باشد که مردم روزانه بر روی آن راه می‌روند.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از نیویورک پست، مسلمانان شهر نیویورک در آمریکا خواستار حذف اسامی اسلامی در پیاده‌روهای این شهر شدند.

یکی از رسوم شهرداری نیویورک نوشتن اسامی افراد برجسته و شناخته شده روی پیاده‌روهایی می‌باشد که مردم روزانه بر روی آن راه می‌روند و مسلمانان آمریکایی که این عمل را توهین آمیز می‌دانند از مسئولین شهری خواسته‌اند نام‌های اسلامی به ویژه نام محمد، را از روی پیاده‌روها که زیر پای مردم قرار دارد پاک کنند. اسامی دیگری چون، ابراهیم، احمد حسن و علی نیز در میان این اسامی قرار دارند.

گفته می‌شود در گرانیت سیاه پیاده روی امتداد برادوی از پارک باتری به تالار شهر در منهتن نیویورک که در سال ۲۰۰۳ نصب شده، ۲۰۰ اسم محمد وجود دارد که اسامی شخصیت‌های شناخته شده اسلامی و شرقی هستند.

ابراهیم هوپر سخنگوی شورای روابط اسلامی آمریکای در این باره گفت: راه رفتن روی نمادهای مهم یک نشانه بی‌احترامی است. آمریکایی‌ها راه رفتن روی پرچم آمریکا را یک بی‌احترامی بزرگ در نظر می‌گیرند. در فرهنگ اسلامی نیز پیامبران مهمترین شخصیت‌ها می‌باشند.

الینا نصار یک مسلمان آمریکایی است که یک کمپین جمع آوری امضای اینترنتی در این باره راه اندازی کرده و خواستار برداشته شدن این اسامی از روی پیاده‌روهای نیویورک شده است.

یاسر بهایی، خزانه دار سازمان یک ملت ایالات متحده نیز که در اواخر سال گذشته طوماری با بیش از ۷۰۰ امضا ایجاد کرده بود گفت: این مسئله به احساسات مسلمانان صدمه می‌زند.

این نخستین باری نیست که مسلمانان دچار چنین مشکلی در فرهنگ آمریکا شده‌ا‌ند. در سال ۲۰۰۲ نیز محمدعلی کلی، بوکسور افسانه‌ای مسلمان در آمریکا خواسته بود که یادبودش در هالیوود را به جای روی زمین به صورت عمومی آویزان کنند تا به نام حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام بی‌احترامی نشود.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: