تاریخ انتشار :

کانادا

شورای ملی مسلمانان کانادا نسبت به افزایش اسلام‌هراسی هشدار داد

شورای ملی مسلمانان کانادا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد حملات علیه مسلمانان در سه ماه گذشته از سال ۲۰۱۷، دو برابر تعداد مشابه طی سال ۲۰۱۶ است.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه خبری «Islamic News»، حملات علیه مسلمانان در کانادا از داد زدن بر سر مسلمانان در ایستگاه اتوبوس گرفته تا آتش زدن مسجد تورنتو و حمله مسلحانه به مسجد کبک و کشتار نمازگزاران را شامل می‌شود.

شورای ملی مسلمانان آمریکا در حال نظارت و ثبت روند نگران‌کننده جرائم ناشی از نفرت در کانادا است. این شورا که از ۵ سال پیش به ثبت جرائم ضداسلامی می‌پردازد، امسال از یک جهش ناگهانی در افزایش جرائم ضداسلامی خبر می دهد.

سهریش امجد، مسئول حقوق بشر شورای ملی مسلمانان کانادا گفت: بخشی از این افزایش اسلام‌ستیزی ممکن است به دلیل گزارش دادن بیشتر مسلمانان باشد، اما گفتمان تبعیض‌آمیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در حال شعله‌ور کردن آتش این تعصبات است.

وی افزود: کسانیکه مردم را از اسلام و مسلمانان می ترسانند، مسئول این مشکلات هستند، زیرا ترجمه این ترس در متن جامعه، تعصب و اقدامات ناشی از نفرت می شود.

در آمریکا نیز آمارها از افزایش حملات علیه مسلمانان و اماکن اسلامی خبر می دهد به طوریکه تنها در سه ماه گذشته از سال ۲۰۱۷، دو برابر سال گذشته مساجد هدف حمله قرار گرفته‌اند.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار