تاریخ انتشار :

یک شایعه بین المللی

حقیقت ماجرای سونیتا ویلیامز و تاثیر او از مشاهده مکه و مدینه از فضا

بر خلاف ادعای متن، شب های زمین از ایستگاه فضایی در تاریکی مطلق نیست و طبیعتا نقاط نورانی بسیاری روی زمین دیده می شود که مربوط به شهر های بزرگ دنیا است که چراغ های زیادی همیشه در آن روشن است نه فقط هشت شهر مقدس! و همچنین برای تعیین موقعیت مکان ها، لازم نیست فضانورد به زمین برگردد، از ایستگاه فضایی همه ی نقاط و نقشه ها در اختیار قرار دارد!

(به گزارش رهیافتگان پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) ، واحد تحقیقات: مدتی پیش شایعه ای در فضاهای مجازی پیچیده بود که فضانوردی هندی-آمریکایی بعد از رفتن به فضا،( منظور ایستگاه فضایی بین المللی هست که در فاصله ۴۰۰ کیلومتری دور کره زمین می چرخد)، مسلمان شده بود. ضمن تکذیب این شایعه، توضیحاتی در اینجا ارائه می شود.

متن شایعه:

“خانم سونیا ویلیامزفضانورد هندی الاصل آمریکایی تبار است.او پس از بازگشت از آخرین سفرخود در سال ۲۰۱۴از ایستگاه فضایی ناسا، به دین اسلام و مذهب برحق تشیع مشرف شد. دلیل این تصمیم را از این خانم سوال کردند.گفت: در مدت حضورم در ایستگاه ناسا ، زمین را در تاریکی مطلق می دیدم. ولی هشت نقطه از زمین همیشه نورانی بود و دیگر اینکه مدام در آسمان بدون وجود کوچکترین فرکانسی،صدای اذان می آمد.وقتی به زمین برگشتم.موقعیت جغرافیایی هشت نقطه نورانی را با دقیق ترین دستگاه های مکان یاب بررسی کردیم. وآن هشت نقطه نورانی عبارت بود از’ مکه. مدینه . قبرستان بقیع . کربلا .سامرا. کاظمین. نجف.و  مشهد. من هیچ راهی جز فرود آوردن سر تعظیم و تسلیم در مقابل اسلام و شیعه نداشتم…این پیام را جوری بفرست که تمام دنیا به امیرالمومنین سلام کنند.اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یااَمیرَ الْمُؤْمِنینَ، وَیَعْسُوبَ الدّینَ،وَقائِدَ الْغُرِّالْمُحَجَّلینَ، “یاعلے” خدایا به خون امام حسین ع قسمت میدهم هر کس این را کپی کرد غم دلش رو رفع کن و حاجت دلش را براورده کن. آمین.”

هندی هایی که مسلمان شده اند را در این لینک ببینید

توضیحات:

 • *این شایعه یک شایعه بین المللی بوده که از سال ۲۰۰۶ تا به حال هنوز در حال انتشار است. این شایعه ابتدا  به طور خلاصه به این شکل  منتشر شد:  “خانم سونیتا از روی عکسهایی که از روی ماه گرفته بود متوجه دو نقطه نورانی گشت در حالی که تمام زمین در تاریکی مطلق بود و پس از تحقیق متوجه شد یکی از آن نقاط نورانی مکه و دیگری مدینه مسجد الحرام می باشد…” و با گذر زمان  و جغرافیا تغییراتی در این شایعه به وجود آمد. نکته اول این است که ایشون اصلا به ماه نرفتند و فقط به ایستگاه فضایی بین المللی رفتند.
 • *سونیتا ویلیامز  فضانورد موفق هندی الاصل آمریکایی تبار  و رکورددار بیشترین پیاده روی در فضا توسط یک زن است . پدر سونیتا هندو و مادرش مسیحی است و خودش هم هندو و پیرو گانش است.(گانش یا گانشا یکی از شناخته‌شده‌ترین و مورد احترام‌ترین خدایان در مذهب هندوئیسم است.گانش خدای برطرف‌کننده مشکلات و موانع است).

 • *ایستگاه بین المللی فضایی متعلق به ۱۵ کشور است نه فقط ناسا و آمریکا!
 • *گفته های سونیتا پس از بازگشت به زمین  واضح و کامل نشان می دهد که او یک هندو است. “آن بالا و در فضا گانش  و گیتا (کتاب مقدس هندوها) مراقب من بودند و مرا به زمین باز گرداندند…” هر بار سونیتا به فضا می رود یک مجسمه گانش با  ترجمه انگلیسی اوپانیشادها (از کهن ترین متون آیین هندو) را همراه خود می برد.
 • *نه تنها در هیچ منبع رسمی و معتبری هیچ صحبت یا نشانه ای که ردی از گرایش سونیتا ویلیامز به اسلام باشد یافت نشد،بلکه با دیدن تصاویر و نوشته های سونیتا در صفحه رسمی اش در توییتر هم چنین گرایشی دیده نشد.
 • *همچنین در فایلهای صوتی ای که ناسا از ماموریت فضانوردان در اختیار عموم قرار داده است هیچ صدای مشکوکی که شبیه صدای اذان باشد نیز شنیده نشده است و در واقع در فضا به دلیل اینکه هوایی در بیرون ایستگاه وجود ندارد و صوت برای انتشار نیاز به محیط مادی دارد، هیچ صدایی پخش نمی شود و در داخل ایستگاه هم صداها عادی ومانند روی زمین است.
 •  *بر خلاف ادعای متن، شب های زمین از ایستگاه فضایی در تاریکی مطلق نیست و طبیعتا نقاط نورانی بسیاری روی زمین دیده می شود که مربوط به شهر های بزرگ دنیا است که چراغ های زیادی همیشه در آن روشن است  نه فقط هشت شهر مقدس! و همچنین برای تعیین موقعیت مکان ها، لازم نیست فضانورد به زمین برگردد، از ایستگاه فضایی همه ی نقاط و نقشه ها در اختیار قرار دارد!

اسلام برای معرفی و تبلیغ خود نیاز به این شایعات بدون منطق و واهی ندارد، حقیقت اسلام بسیار واضح و روشن تر از این گفته هاست. کافی است کسی قلبش را به روی خدا و فطرت ش باز کرده باشد.

 

دیگر شایعات مشهور را اینجا یینید

کانال یوتیوبی ماورا دری به سوی دنیای ماورا الطبیعه و تجربیات افراد از آن را اینجا ببینید

 

اشتراک گذاری :


 1. علی گفت:

  احسنت

 2. ناشناس گفت:

  عالی بود

 3. پرستش گفت:

  سلام
  ممنونم خیلی مرسی بابت این توضیحات بجا

 4. ناشناس گفت:

  خیلی ممنون از مطلبتون

 5. م.م گفت:

  خوب بود،من تاپیام شایعه روخوندم اومدم ببینم چقدردرسته واین مطلب روخوندم..ممنون بابت مطلبتون..

آخرین اخبار