تاریخ انتشار :

دانشگاه هاروارد

توضیح روابط‌عمومی دانشگاه هاروارد از نصب آیه قرآن

یکی از مسئولان روابط‌عمومی دانشگاه هاروارد پس از آنکه موجی از به اشتراک گذاشتن عکسی از نصب ترجمه قرآن در این دانشگاه در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد؛ توضیحاتی در این خصوص ارائه داد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه خبری مصراوی، سایت شبکه آزادی آمریکا با انتشار خبری گزارش داد که کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه در توئیتر چند ماه اخیر تصویری را به اشتراک می‌گذارند که نمایی از نصب ترجمه انگلیسی آیه‌‌ای از قرآن در دانشگاه هاروارد است.


تصویر ترجمه انگلیسی این آیه که مربوط به آیه ۱۳۵ سوره مبارکه نساء «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاء لِلّهِ وَلَوْ عَلَى أَنفُسِکُمْ أَوِ الْوَالِدَیْنِ وَالأَقْرَبِینَ إِن یَکُنْ غَنِیًّا أَوْ فَقَیرًا فَاللّهُ أَوْلَى بِهِمَا…: اى کسانى که ایمان آورده‏‌‌اید پیوسته به عدالت قیام کنید و براى خدا گواهى دهید هر چند به زیان خودتان یا پدر و مادر و خویشاوندان [شما] باشد اگر [یکى از دو طرف دعوا] توانگر یا نیازمند باشد باز خدا به آن دو [از شما] سزاوارتر است…» است، نخستین‌بار توسط دانشجویی عربستانی به نام «عبدالله جمعه» که دانشجوی فوق‌لیسانس دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد است، توئیت شد.
وی با انتشار عکس این تابلو، در ذیل آن نوشت: این آیه قرآن روی دیوار دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد ضمن ده‌ها عبارت دیگر درباره عدالت نصب شده است.
با انتشار این عکس در صفحات تعداد زیادی از کاربران در شبکه‌های مجازی این سؤال در ذهن آن‌ها نقش بست که چرا دانشگاهی آمریکائی این آیه قرآن را برای سردر دانشکده حقوق خود برگزیده است.
در همین راستا، سارا مارستون، مدیر روابط‌عمومی دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد در گفت‌و‌گو با رادیو سوا به این سؤال کاربران پاسخ و توضیح داد: این آیه بر سردر دانشکده نصب نشده بلکه روی یکی از دیوارهای داخلی ساختمان دانشکده حقوق و در کنار ۳۴ سخن ارزشمند اقتباسی دیگر نصب شده است که تمامی این جملات، از بین دیدگاه‌های سیاسی، ایدئولوژیک، دینی و فرهنگی انتخاب و گلچین شده و هدف از انتشار این پیام‌ها گواهی است بر تلاش جاودانه بشر برای تحقق عدالت و کرامت از طریق قانون.
مارستون افزود: شرح جمع‌آوری و انتخاب این پیام‌های اقتباسی از منابع مختلف فرهنگی، دینی و تاریخی بوده است که در این بین قرآن، کتاب عهد قدیم، عهد جدید، منشور کبیر یا ماگنا کارتا، گفته‌های مارتین لوتر(کشیش متجدد و مترجم انجیل به زبان آلمانی) و نلسون ماندلا(رئیس‌جمهور اسبق آفریقای جنوبی و رهبر جنبش ضدآپارتاید و مبارز راه آزادی) از گذشته‌های دور تا به امروز به چشم می‌خورد.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار