تاریخ انتشار :

اشتوتگارت

اولین مسجددر اشتوتگارت که به سبک گنبد و مناره ساخته می شود

ترکیه مسجدی با گنبد به ارتفاع ۳۰ متر در شهر اشتوتگارت آلمان می‌سازد که اولین مسجد به سبک گنبد و مناره در این شهر است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) خبرگزاری اسلامیک از ساخت یک مسجد جدید در شهر اشتوتگارت خبر داد.
بنابر اعلام رایزنی فرهنگی ایران در آلمان این مسجد قرار است به مساحت ۱۶۰۰ متر با گنبدی به ارتفاع ۳۰ متر با مناره های بلند ساحته شود که پس از مسجد شهر مانهایم، دومین مسجد بزرگ در ایالت خواهد بود.


طبق اظهارات رئیس اتحادیه مراکز اسلامی ترکیه، اعتبار در نظر گرفته شده برای بنای این مسجد ۱۵میلیون یورو است و پس از اتمام مراحل گرفتن مجوز، طی شش ماه آینده کار ساخت آن توسط شرکت معماری اس ال راش آغاز خواهد شد.
* ظرفیت مسجد ۲ هزار نفر است
وی همچنین با ابراز خرسندی از این بنای مسجد گفت: هرکس حق عبادت دارد. ظرفیت این مسچد بالغ بر ۲۰۰۰ نفر است و به غیر برگزاری مراسم مذهبی، کلاسهای مختلفی در حوزه فرهنگ، جامعه برای مسلمانان در نظر گرفته شده است.
شهردار بخش سوسیال و همگرایی هم با مثبت ارزیابی کردن این طرح بیان نمود: این مسجد به عنوان اولین مسجدیست که به سبک گنبد و مناره ساخته می شود و همین امر این بنا را از سایر مراکز اسلامی در این شهر متمایز می کند. پس از اتفاقاتی که بعد از احداث مسجد در کلن پیش آمد و موج اعتراضات را به همراه داشت، در اشتوشگارت ما شاهد فضای آرامتری هستیم و اینکه این شهر علاقه مندست که مسلمانان بنایی با تمام استارندارهای خود را برای عبادت داشته باشند.
پیش بینی می شود که ساخت این مسجد ظرف سه سال آینده به اتمام رسد و مکانی مناسب نه تنهابرای عبادت مسلمانان باشد بلکه طبق اظهارات رئیس این مرکز بتواند موجبات فعالیتهای گوناگون در زمینه های گفتگوی میان فرهنگی و میان ادیان را فراهم سازد.
گفتنی است بخش قابل توجهی از مسلمانان آلمان را ترک تبارها تشکیل می دهند

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار