شهر «برمینگم»
گفت‌و‌گو درباره «جایگاه زن در اسلام» در دانشگاه «آلاباما»

دانشگاه «آلاباما» با هدف معرفی اسلام حقیقی به غیرمسلمانان دوشنبه شب، دوم اسفند، میزبان برنامه گفت‌وگو با محوریت «جایگاه زن در اسلام» بود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از پایگاه خبری «abc۳۳۴۰»، این برنامه که بخشی از برنامه‌های هفته آگاهی‌بخشی درباره اسلام در ایالت «آلاباما»(از ایالت‌های جنوبی آمریکا) بود، به دنبال دریافت پیام‌های تهدید توسط مرکز اسلامی شهر «برمینگم» در این ایالت در راستای برطرف کردن تصورات اشتباه درباره مسلمانان برگزار شد.


«حلا ساباتو»، بانوی فرهیخته مسلمان طی سخنانی در این برنامه با اشاره به ضرورت بیان حقایق زندگی اسلامی توسط زنان مسلمان، گفت: سوء تفاهم‌های زیادی درباره اسلام در ذهن مردم آمریکا وجود دارد و این وظیفه هر بانوی مسلمانی است که با تحقیق و مطالعه اسلام، درباره آن با مردم صحبت کند.
بنا به گفته «ماهد امجد»، رئیس انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه آلاباما، گروه‌های ضد اسلامی در طول سال ۲۰۱۶ حدود ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.
برنامه‌های دیگر این دانشگاه در هفته آگاهی‌بخشی درباره اسلام شامل برنامه «اشتراکات اسلام، مسیحیت و یهودیت» و «صرف ناهار با مسلمانان» در روز جمعه، ۴ اسفند است.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: