مقداد ورسی
اقدام مسلمانان در اصلاح اشتباهات خبری رسانه‌های انگلیسی

شورای مسلمانان بریتانیا اعلام کرد: در ماه‌های اخیر با ارسال نامه‌مای متعدد به روزنامه‌ها و رسانه‌های انگلیسی خواستار اصلاح اشتباهات خبری آن‌ها شده است.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از imediaethics،  شورای مسلمانان بریتانیا اعلام کرده که این سازمان در ماه‌های اخیر متوجه وجود ده‌ها اشتباه خبری در رابطه با اسلام و مسلمانان در رسانه‌های خبری انگلیسی شده و مجبور به گوشزد کردن به صاحبان رسانه‌ها و روزنامه‌ها شده است.

مقداد ورسی دستیار دبیرکل شورای مسلمانان بریتانیا گفت: پس از اینکه متوجه گزارش‌های مکرر نادرستی درباره مسلمانان در رسانه‌های جمعی شدیم که کاهش اعتماد مردم را به این خبرگزاری‌ها پایین آورده بودند، تصمیم به نظارت بر رسانه‌ها گرفتیم. ورسی به منظور نظارت به طور مستقیم با روزنامه‌ها و بخش نظارتی خبرگزاری‌ها با آن ها در  ارتباط است.

* ارائه گزارش غلط علیه مسلمانان امری دائمی شده است

ورسی درباره عملکرد رسانه‌های انگلیسی گفت: من متوجه شدم وجود مقالات و ارائه گزارش غلط علیه مسلمانان امری دائمی شده و بعضی از این گزارش‌های خبری هستند که رابطه مستقیمی با گسترده شدن فضای خصومت‌آمیز علیه مسلمانان در جامعه دارند. متاسفانه اعتماد به روزنامه‌نگاران نیز مثل سیاستمداران و ماموران دولتی کاهش یافته است و از آنجایی که رسانه‌ها نقش مهمی در حساب‌رسی مقامات دولتی ایفاء می‌کنند، چنین کاهش اعتمادی به آنان خوب نیست. من قصد دارم حداقل در بعضی موارد این اعتماد را برگردانده و ارتقاء دهم.

* بی‌توجی صاحبان رسانه به اصلاح اشتباهات خبری

ورسی در سخنانش افزود: بسیاری از مواقع مشکل اصلی اشتباه انجام شده نیست بلکه بی‌توجهی به اصلاح اشتباه صد مرتبه بدتر است. گزارش‌های نادرست منجر به ایجاد فضای خصومت آمیز علیه مسلمانان می‌شود و این فضا نه تنها برای مسلمانان بلکه برای تمام اعضای جامعه مضر است.

به گفته ورسی وی تاکنون بیش از 50 شکایت علیه روزنامه‌ها و ناظران خبری تنظیم کرده و به آنان ارسال نموده است و در ماه دسامبر تنها موفق شده 8 اصلاح خبری انجام دهد.

 منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما