تاریخ انتشار :

کارولینای شمالی

مصائب بانوان محجبه در جامعه آمریکا بررسی شد

دانشگاه «الون» در ایالت کارولینای شمالی آمریکا با هدف از بین بردن تصورات نادرست در مورد حجاب و مصائب بانوان محجبه در جامعه این کشور میزبان همایش حجاب شد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه خبری «The Times News»، «شیرین الجمل»، استاد عربی دانشگاه الون در این همایش در مورد مصائب با حجاب بودن یک زن در جامعه آمریکا و چگونه حمایت کردن زنان غیرمسلمان از مسلمانان در دوره‌ای که ترس و نفرت صدای بلندتری نسبت به حقیقت دارد، سخن گفت.

وی گفت: «من همیشه می‌گویم، سؤال‌هایتان را بپرسید. دانشجویان من این عادت عجیب را دارند که موقع سؤال پرسیدن می‌گویند “من یک سؤال دارم اما می‌دانم که ممکن است احمقانه باشد” اگر این پرسش برای شما مهم است، پس مهم است. سؤال احمقانه وجود ندارد، پرسش بد وجود ندارد، اگر سؤالی در ذهن من است، پس اهمیت دارد».

الجمل افزود: کمبود دانش و تمرکز رسانه‌ها بر اخبار و اقدامات افراط‌گرایان سبب افزایش منفی‌نگری نسبت به حجاب شده، اما حجاب یک انتخاب است و منطق پشت آن و نحوه پوشیدن آن از خانمی به خانم دیگر متفاوت است.

وی گفت: «برای من حجاب نماد توانایی من است و می‌گوید که بیایید با هم فکر کنیم و با هم کار کنیم. بیایید دیگر مسائل را کنار بگذاریم».

الجمل که اصالتاً مصری و سال‌ها است در آمریکا زندگی و تدریس می‌کند، دو دختر دارد که هر دوی آن‌ها نیز حجاب را انتخاب کرده‌اند.

وی گفت: جامعه باید به برگزاری چنین برنامه‌هایی برای افزایش آگاهی‌ها ادامه دهد. گفت‌وگوهای بین‌ادیان نیز که نشان‌دهنده ارتباط ادیان مختلف هستند در این راستا مؤثر خواهد بود.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار